Jak na Josefa Masopusta vaše návštěva zapůsobila?

Jeho zdravotní stav samozřejmě není úplně takový, jako býval. Ale podle těch reakcí byl také trenér rád, že jsme za ním přišli. Zaslouží si to.

S kým jste ho navštívili?

Z Brna jsme jeli já, Krupica (Karel Kroupa – pozn. red.), Pepa Hron, Rosťa Václavíček a v Praze na nás čekal Pepa Pešice.

Jak jinak vypadaly vaše vánoční svátky?

Je to prakticky každý rok stejné, naštěstí nás několik roků nepřibývá, což už bychom těžko řešili, protože i tak je nás strašně moc. (směje se) Jsme s manželkou rádi, že je nás tolik, aspoň je u nás pořád nějaké vzrůšo. Na Štědrý den jsme se ráno rozprchli, já jsem hrál hokej, potkali jsme se všichni zase na večeři. Letos jsme sice nebyli na půlnoční, nikdo nechtěl jet autem, přesto jsme jako každý rok měli moc hezké Vánoce, všem se líbily.

Kdo u vás připravuje kapra?

Mně je strašně líto, že se zabíjí. Jsem přesvědčený, že u nás to nikdo nedokáže, takže ho manželka dostala už zabitého. Loni jsem měl v bazénu asi sedm kaprů a celou zimu jsem jim sekal led a krmil je.

Překvapil vás nějaký dárek?

Pro mě je největší dárek, že jsme se se Vánoce všichni potkali jako každý rok. Potěší mě každý dárek a dostal jsem jich hodně, asi jsem byl hodný. (úsměv) Největší radost máme hlavně z vnoučat.

Kdo měl největší radost?

Vnoučata Damián s Anitkou jsou stejně staří, z každého dárku měli obrovskou radost, všechny rozbalili a za chvíli v tom byl takový guláš, že ani sami nevěděli, co je koho. Největší radost měl nejspíš syn Kája, který dostal autobus a bagr, což má moc rád.

Na vánoční cukroví vás užije?

To skoro vůbec nejím. Na Štědrý den držíme do večera půst, s manželkou chodíme do kostela, ale stejně jsem prase neviděl. (úsměv)

Dáváte si novoroční předsevzetí?

Nedávám, na to stejně každý za čtrnáct dní nebo za měsíc zapomene. Můžu mít jedině přání, abychom byli zdraví, to je alfa a omega všeho. Zdraví je důležité, sice to zní jako fráze, ale něco jsme si prožili a víme, o čem mluvíme.

Co přejete Zbrojovce?

Začátek sezony byl dobrý jak výsledkově, tak i herně, výborný zápas odehráli kluci s Plzní, bohužel potom nezvládli zápasy, u kterých každý předpokládal, že budou jednodušší než s Plzní. Brněnským hráčům přeju taky zdraví, aby neměli dlouhodobě zraněné a posílení bylo takové, jaké týmu pomůže k co nejrychlejší záchraně. Čím dřív se mužstvo zachrání, tím lépe se mu dýchá, hraje se lépe a získá víc bodů. Přeju Zbrojovce, ať boj o udržení trvá jen pár kol.