Úroveň střetnutí výrazně ovlivnil silný vítr, Bystrčtí se proti němu v první půli vůbec nedokázali prosadit, ztráceli míče v přechodové fázi a obtížně se dostávali na polovinu soupeře. Hosty naopak hnal do útočení vítr, za poločas získali deset rohových kopů. Po jednom z nich na konci půlhodiny hlavička Lukáše Čambala s tečí domácího Michala Axamita skončila v síti domácích.

To ještě gólman Jan Herink několik příležitostí hostů stačil zlikvidovat. „V první půli jsme mohli z velké převahy rozhodnout, některé šance přímo volaly po gólu,“ žehral kouč Lanžhota Milan Valachovič.

Po přestávce se vývoj hry proměnil, vítr zase na zteč hnal domácí a lanžhotská defenziva se stávala vratkou. Po centru Jana Ovčačíka nabíhající Lukáš Matyska rovněž hlavou vyrovnal.

Přímé kopy končily nad břevnem lanžhotské branky, závěrečné šance Jakuba Krejčíře a Petra Svobody zmařil gólman hostů Rudolf Bartal. „Nenavázali jsme na náš výkon v první půli, v závěru jsme měli i trochu štěstí. Marně jsem vybízel hráče, aby proti větru hráli po zemi, remíza je asi spravedlivá,“ hodnotil zápas Valachovič.

Na brněnský celek dolehlo zklamání, klesl na třetí pozici za Ráječko a na vedoucí Lanžhot ztrácí sedm bodů. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, naše ztráta jsou nejen dva body, neboť k výhře jsme v závěru měli blízko, ale svalové zranění našeho nejlepšího střelce Radima Chyly,“ mínil trenér Danihelka.

Uctění památky
Do utkání krajského přeboru mezi Bystrcí a Lanžhotem nastoupili domácí hráči s černými páskami na rukávu. V nedožitých čtyřiašedesáti létech náhle odešel bývalý dlouholetý mládežnický trenér Zbrojovky a sekretář Bystrce Jaroslav Sommernitz. Jeho pohřeb se koná ve čtvrtek ve čtvrt na dvě odpoledne v brněnském krematoriu.

ZDENĚK STANĚK