Úroveň střetnutí výrazně ovlivnil silný vítr, Bystrčtí se proti němu v první půli vůbec nedokázali prosadit, ztráceli míče v přechodové fázi a obtížně se dostávali na polovinu soupeře. Hosty naopak hnal do útočení vítr, za poločas získali deset rohových kopů. Po jednom z nich na konci půlhodiny hlavička Lukáše Čambala s tečí domácího Michala Axamita skončila v síti domácích.

To ještě gólman Jan Herink několik příležitostí hostů stačil zlikvidovat. „V první půli jsme mohli z velké převahy rozhodnout, některé šance přímo volaly po gólu,“ žehral kouč Lanžhota Milan Valachovič.

Po přestávce se vývoj hry proměnil, vítr zase na zteč hnal domácí a lanžhotská defenziva se stávala vratkou. Po centru Jana Ovčačíka nabíhající Lukáš Matyska rovněž hlavou vyrovnal.

Zimní posila Zbrojovky obránce Lukáš Kryštůfek.
Míč jsem úplně ztratil, litoval obdrženého gólu stoper Kryštůfek

Přímé kopy končily nad břevnem lanžhotské branky, závěrečné šance Jakuba Krejčíře a Petra Svobody zmařil gólman hostů Rudolf Bartal. „Nenavázali jsme na náš výkon v první půli, v závěru jsme měli i trochu štěstí. Marně jsem vybízel hráče, aby proti větru hráli po zemi, remíza je asi spravedlivá,“ hodnotil zápas Valachovič.

Na brněnský celek dolehlo zklamání, klesl na třetí pozici za Ráječko a na vedoucí Lanžhot ztrácí sedm bodů. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, naše ztráta jsou nejen dva body, neboť k výhře jsme v závěru měli blízko, ale svalové zranění našeho nejlepšího střelce Radima Chyly,“ mínil trenér Danihelka.

Uctění památky
Do utkání krajského přeboru mezi Bystrcí a Lanžhotem nastoupili domácí hráči s černými páskami na rukávu. V nedožitých čtyřiašedesáti létech náhle odešel bývalý dlouholetý mládežnický trenér Zbrojovky a sekretář Bystrce Jaroslav Sommernitz. Jeho pohřeb se koná ve čtvrtek ve čtvrt na dvě odpoledne v brněnském krematoriu.

ZDENĚK STANĚK

Vítězný Jakub Tomeček uprostřed.
Brokaři Tomeček a Lipták vystříleli triumfy na slovenském memoriálu