Proti Barceloně si připsal trefu i v aktivní kariéře. „Ale jen jsem snižoval na 1:2 a prohráli jsme,“ vzpomínal nyní devětatřicetiletý bývalý stoper Atlétika Madrid.

V Brně v mobilní aréně na místě bývalého hokejového stadionu za Lužánkami slavil s Olomoucí vítězství po nečekaně hladkém finále proti Spartě, v jejímž dresu končil kariéru. „Povedlo se nám dát rychlý gól, Sparta zápas chtěla otočit a riskovala. Pak už se nám podařilo proměnit skoro každou šanci,“ hodnotil souboj o pohár.

Ujfaluši se v Brně rád sešel nejen s bývalými spoluhráči, ale i soupeři. „Klobouk dolů před všemi od Švanciho (jeden z pořadatelů Petr Švancara – pozn. red.) po Luďka Zelenku. Není snadné sehnat tolik týmů a hráčů. Doufám, že turnaj bude pokračovat, že za sebou máme jen první startovací ročník. Snad přijede příště i Barcelona s větším počtem hráčů a jmény, která budou pro fanoušky známější,“ děkoval pořadatelům.

Souboje s katalánským velkoklubem si dobře pamatuje ze svého angažmá ve španělské nejvyšší soutěži. „Bývaly to nejlepší zápasy proti nejlepším hráčům. Na jednu stranu těžké, na druhou stranu velká zkušenost. Vážil jsem si toho, že proti Barceloně můžu nastupovat. Hráče, kteří do Brna přijeli, jsem znal, ale na hřišti jsme se v kariéře nepotkali,“ sdělil.

Překvapilo jej, když se dozvěděl, že Barcelona na Souboj legend opravdu dorazí. „Zaskočilo to asi všechny, Luděk a Švanci byli přímo ve Španělsku a postarali se o to. Je to úžasné, jen tak někomu se to nepoštěstí,“ uznal.

Za vítězství v Brně zaplatí jen delší regenerací. „Nekopu už skoro vůbec, chodím hrát fotbal jednou za tři týdny. Z turnaje se budu dostávat tři dny,“ pousmál se bývalý hráč Fiorentiny či Hamburku.