V dubnu si Západočeši odvezli ze Srbské vítězství 2:1. „Je to varování. Ale každý zápas je jiný, a my samozřejmě chceme doma vyhrát,“ říká brněnský trenér Petr Uličný. Brňané vyhráli před týdnem na Žižkově 4:3, ale Uličný už podobnou přestřelku vidět nechce.

„K úspěchu vedou v moderním fotbale dvě filozofie. Ta jedna je založená na aktivní obraně a vyvarování se zbytečných gólů. A na té my musíme stavět. I když ta druhá filozofie, že je potřeba dát víc gólů než soupeř, má taky něco do sebe,“ usmívá se věčně dobře naložený kouč.

Protivníka si prohlédl v zápase s Mostem. „Je to velice kvalitní tým, vždyť v minulé sezoně získal stejně bodů jako Brno. Má rychlé, dynamické hráče,“ varuje Uličný. Plzeň si navíc povzbudila sebevědomí bezbrankovou remízou s mistrovskou Spartou.

Brněnský kouč už možná bude moci využít služeb útočníka Reného Wagnera. Ten si před dvěma týdny přivodil otřes mozku. „Je to s otazníkem. René se na to cítí, ale musí počkat na svolení lékaře. Podobně jako Aleš Besta, kterého trápí achillovky,“ podotkl Uličný. Počítat naopak stále nemůže s dlouhodobě zraněnými Kunclem, Švejnohou a Musilem, fit ještě není ani Belej.

Úspěšnou sestavu ze Žižkova prý Uličný měnit nebude. „Nemám k tomu důvod. Dopředu to bylo dobré a když se vyvarujeme několika chyb v obraně, bude to ještě lepší,“ je přesvědčen bodrý kouč. V útoku tak opět nastoupí Tomáš Došek s Milanem Pacandou. Na Žižkově se jim dařilo. Pacanda skóroval, Došek se trefil dokonce dvakrát.

„Když na svou produktivitu navážou i v domácím prostředí, bude to dobré znamení. I když Plzeň asi nebude hrát tak otevřeně, jako před týdnem Žižkov,“ poznamenal brněnský kouč. Zápas začíná kvůli motocyklové Velké ceně netradičně až ve 20 hodin. „O to lepší by měla být atmosféra. I hráči k tomu večer přistupují líp, už je trochu rosy a chladnější počasí,“ pochvaluje si brněnský kouč pozdější začátek. „Já bych to nařídil povinně, aby se hrálo večer. Začátky v 17 hodin vyhovují snad jenom manželkám,“ uzavřel se smíchem Uličný.