Po čtyřech záskocích v nejvyšší soutěži, v nichž dohromady nastřádal 26 minut a také jeden gól do sítě Olomouce, přišel premiérový duel v základní sestavě. Při nedělní remíze 1:1 v Plzni odehrál kompletní utkání. „Ani jsem nebyl nervózní, už jsem proti Plzni hrál, takže jsem věděl, do čeho jdu. Pomohly mi pohárové zápasy proti Slavii a právě Plzni, kde jsem si vyzkoušel utkání s prvoligovým soupeřem od začátku," hlásí Malík.

Dvaadvacetiletý fotbalista je původní profesí střední obránce, jenže ve Zbrojovce vyplňuje mezery v sestavě. Nastupuje na kraji obrany i zálohy nebo jako defenzivní štít. „I když jsem se vrátil do přípravy místo Avdiče, nastoupil jsem na všech jiných postech kromě stopera. Ale jsem mladý hráč a beru jakoukoli šanci hrát. I v útoku nebo v bráně," usmívá se.

V loňské sezoně se podílel na triumfu Zbrojovky v Juniorské lize, ovšem zocelilo jej až podzimní angažmá v Třinci, za který odehrál deset utkání. „To mi hodně pomohlo. Druhá liga je kvalitní soutěž a dala mi víc než Juniorská liga," potvrzuje brněnský rodák.

V letní přípravě zaútočí na základní sestavu prvoligového celku, který opouští stoper Luděk Pernica. „Můj cíl je základní sestava a při odchodu Ludi se můžu vrátit i na stopera. Ale jsem univerzální a budu hrát tam, kde bude potřeba. Záleží, jaké přijdou posily," podotýká Malík, jenž začínal s fotbalem v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Nejdřív jej čeká ještě letošní prvoligová derniéra, Zbrojovka v sobotu od šesti hodin večer hostí Jablonec, který může odsunout z devátého místa. „Máme i nějaké vykartované hráče. Doufám, že se zase dostanu do základu," dodává Malík.