Třiadvacetiletý hráč v letošní sezoně zasáhl kromě dvou utkání do všech prvoligových duelů, ale ne pravidelně v základní jedenáctce. Z posledních šesti zápasů se objevil čtyřikrát v základní sestavě, z toho jednou na místě středního obránce kvůli absenci Pavla Košťála. „Doufám, že to je jen výhoda, když hráč může zaskočit na víc postech," povídá.

Ve středu zálohy narostla Malíkovi konkurence po příchodu Kamila Kopúnka a Radka Buchty. „Kamil teď hrával a já seděl. Na Spartě jsem nastoupil, ale netroufám si tvrdit, jak to bude proti Jihlavě," prohlašuje Malík.

Zbrojovka v Praze prohrála jasně 0:4, ale teď už směřuje pozornost k důležitému domácímu střetnutí proti Jihlavě, které se hraje od šesti hodin večer v pátek na Svátek práce. „Ukážeme si chyby ze zápasu se Spartou, ale nesmíme se tím dlouho zabývat. Deka na nás určitě neleží," ujišťuje univerzální hráč.

Jedenáctý tým tabulky chce proti Jihlavě využít prostředí vlastního hřiště. „Doma hrajeme dobrý fotbal. Teď nás čekají duely, v kterých se rozhodně dá bodovat. Karty jsou rozdané příznivě. Bude dobré, když získáme alespoň tolik bodů co loni, ať se zas neplácáme kolem čtrnáctého místa," nabádá Malík.

Brňané v minulém ročníku ligy skončili na devátém místě se 37 body. K překonání této mety jim chybí osm bodů.

PETR MUSIL