Svůj konec v Brně začínal třiadvacetiletý forvard tušit v době, kdy klub avizoval zimní změny v kádru. „Věděl jsem, že něco je špatně. Podával jsem špatné výkony, nebyl jsem v pohodě. Z podzimu jsem z osobního hlediska hodně zklamaný," uznává.

TĚŽKÁ KONKURENCE

V útoku Zbrojovky si místa předplatili Jakub Řezníček s Michalem Škodou, Vávra tak často musel vzít zavděk pozicí na kraji zálohy. „Řezňa je pan útočník, Škoďákovi se zase hodně dařilo. Tam jsem to měl složité. Trenér ze mě chtěl udělat krajního záložníka, ale ten jsem nikdy nebyl. Nešlo mi to, neměl jsem se od čeho odrazit," vysvětluje.

Se spoluhráči se rozloučil na pátečním tréninku. „Popřáli jsme si hezké svátky, zůstáváme v kontaktu, protože jsme kamarádi," říká.

Nyní už se soustředí na nové angažmá, které může znát již příští týden. „Musím změnu brát pozitivně. Když budu uražený, je to špatně. Chci hlavně do klubu, kde budu hrát svůj post a nastupovat pravidelně. Změna je život, už se připravuju, ať jsem nachystaný," dodává Vávra, který za Zbrojovku odehrál v první lize 48 zápasů a dal čtyři góly.