Opět jste dostali branky v první půli a na obrat se nezmohli. Co se děje?
Doufali jsme, že to dopadne jinak, ale neměli jsme jen doufat, taky jsme pro to měli něco udělat. V prvním poločase jsme neudělali dostatek, aby zápas vypadal jinak než doma s Boleslaví, absolutně jsme ho prožebračili. Jsme nasraní sami na sebe, stalo se to další zápas v řadě. Je to takové depresivní, ale musíme koukat dopředu, ještě nás čeká devět zápasů a potřebujeme udělat body.

Prožebrali znamená, že jste k zápasu špatně přistoupili?
Věděli jsme, že Liberec je silný soupeř, že na něj musíme tlačit, být aktivní a nenechat ho hrát, protože jeho hráči jsou silní na míči, v kombinaci, podporují je obránci. Bohužel první poločas se nám to nedařilo plnit, byli jsme všude dál, domácí měli odražené balony. Nějak jsme pobíhali, ale nešli jsme do těla, do hráče, tím pádem jsme nemohli získat skoro žádné míče a dopředu jsme byli neškodní. Když chce někdo uspět, musí něco předvést a nám se to nepodařilo. Samozřejmě nenarážím jenom na naše ofenzivní hráče, je to vizitka celého týmu. Na hřišti to vypadalo vlažně.

Poslední dvě kola dostáváte branky po nedůslednostech v pokutovém území. Zadrhla se obrana, která do minulého utkání fungovalo dobře?
Góly nevycházejí jen z obrany, ale z celého mužstva stejně jako ofenziva. Chyby nepřicházejí jen v obraně, je to jejich souslednost, sečtou se a nikdo jim nedokáže zabránit, což je to špatně. Vždycky se dá chybě zabránit, se Spartou nebo Olomoucí se nám to dařilo velmi dobře, teď jsme to dvě utkání nezvládli. To se nám nesmí stát, musíme být mnohem důraznější a kompaktnější hlavně před bránou.

Pomůže vám v reprezentační přestávce víc tréninkového drilu, nebo si spíš vyčistit hlavu?
Myslím, že na to musíme jít přes dřinu, v těchto zápasech nemůžeme hrát nějaký velký fotbal, duely o záchranu se musejí urvat, odbojovat a musí to být neskutečná jízda, ne jako ve dvou posledních zápasech. Bude tam souhra obojího, potřebujeme jak trošku čistit hlavu, tak dril a makání, abychom to za čtrnáct dní zvládli, protože budou dlouhé a ne úplně veselé. Musíme si tím projít a udělat všechno proto, abychom se nachystali na Karvinou. To bude téměř zápas jara a musíme ho vyhrát za každou cenu.

Doléhá na vás psychicky, že se Zbrojovky nachází na sestupové pozici?
Teď je to takhle, ale nejdůležitější je, jak bude tabulka vypadat po třicátém kole. Věřím, že pro nás bude mnohem veselejší. Týmy jsou dost nahňácané, tři body nás posunou o čtyři příčky nahoru. O záchranu nehrají dva nebo tři, ale osm celků. Chci být pozitivní a myslet na to, že každým dalším zápasem se můžeme posunout nahoru. Věřím, že to tak bude.

Nastoupil jste v prvním jarní kole při prohře 0:1 na hřišti Bohemians 1905, teď v Liberci, jinak jste nehrál. Jak vnímáte vaši pozici?
Každý hráč bojuje o sestavu každým tréninkem a zápasem, protože konkurenci v týmu máme, téměř každý post je zdvojený. Taky bojuji, potřebuji si o ni říct a podávat stabilní výkony, abych se v sestavě zabydlel. Dělám všechno pro to, aby to tak bylo, abych byl platný článek týmu a pomáhal mu k úspěchu. Naskočil jsem do dvou zápasů, které se nepodařily, dělám však všechno, abych byl základní kámen sestavy a neodcházel z ní.