Útočník Zbrojovky Škoda: Dokud je šance, bojujeme

Brno – Zažehl naději, kterou brněnští fotbalisté potřebovali. Útočník Michal Škoda otevřel skóre ve veledůležitém utkání na hřišti pražské Dukly. Jenže domácí ještě do přestávky srovnali a ve druhém poločase vývoj obrátili. Zbrojovka prohrála 1:2 a čtyři kola před koncem nejvyšší soutěže se dál krčí na poslední příčce. „Dokud existuje naděje, budeme bojovat, ale samozřejmě to je těžké. Musíme už vyhrát,“ pronesl Škoda.

30.4.2018 5

Útočník Zbrojovky Michal ŠkodaFoto: Deník / Lubomír Stehlík

Na předposlední Baník schází Jihomoravanům pět bodů, na nesestupovou čtrnáctou pozici ztrácí ještě o bod víc. „Body ve hře ještě jsou, jenže vyhrát čtyřikrát za sebou se samozřejmě jen tak někomu nepovede. V téhle sezoně jsme vyhráli nanejvýš dvakrát za sebou. Chceme získat tři body s Jabloncem a pak se uvidí, co bude dál,“ vyhlížel třicetiletý forvard nadcházející sobotní domácí bitvu.

Zbrojovka přitom na Julisce skvěle začala, když se Škoda zorientoval v pokutovém území a po půl hodině otevřel skóre. „Chtěli jsme se od zápasu odrazit, abychom bojovali o záchranu. Dobře jsme do něj vstoupil a konečně jsme po hrozně dlouhé době vedli. Jenže bohužel přišlo vyrovnání. Ve druhém poločase to ještě do druhého gólu docela šlo, potom nás to položilo úplně. Zavládlo obrovské zklamání,“ popsal Škoda.

Po slibném začátku Jihomoravanům docházel dech a Pražané převzali iniciativu, z které pramenily branky. „Neřekl bych, že jsme vypnuli, domácí trošku nakoplo, že nemají co ztratit. Měli mírný tlak, což v zápasech bývá, že vás mužstvo třeba na pět minut zatlačí. Nejhorší je, že to nebyl brutální tlak,“ nechápal.

Dukla vyrovnala tři minuty před přestávkou, když Lukáš Holík využil fatální hrubky stopera Lukáše Kryštůfka. „Hlavně jsem si říkal, abychom do konce poločasu udrželi vedení 1:0. Vyrovnání určitě zápas ovlivnilo, ale nemůžeme se vymlouvat, že někdo udělal chybu. Ty se stávají i v Lize mistrů,“ zastal se spoluhráče útočník.

Po necelé hodině hry však slovenský útočník Ivan Schranz zblízka hlavou překonal brněnského brankáře Pavla Halousku. „Spíš mě mrzí druhý gól, protože hráč hlavičkoval ze dvou metrů sám v malém vápně. To je taky obrovská chyba. Pak už jsme byli v nějaké křeči, nedokázali jsme se vzpamatovat,“ komentoval dění 191 centimetrů vysoký hráč.

Brňané nezvítězili už osm utkání v řadě a na jejich výkonech se podepisuje také ztráta sebevědomí. „Pokaždé nás sráží, když makáme a přijde chyba nebo neproměněná šance, je to furt dokola. Teď jsme vedli a zase přišla facka. Pak vylezeme ze šatny a přijde další facka. Je to strašně těžké,“ hlesl Škoda.

30.4.2018 VSTUP DO DISKUSE 5

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč Montážní dělníci výrobků ze dřeva a příbuzných materiálů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: První kontakt telefonicky (Út 10-12 hodin), Krátkodobé zaměstnání.. Pracoviště: Alvik com s.r.o. - 08, Zahradní, č.p. 217, 664 44 Ořechov u Brna. Informace: Maryna Korotkova, +420 608 067 889. Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 23 000 Kč Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech Staff Associate, Customer Relations. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 35. Poznámka: První kontakt se zaměstnavatelem e-mailem, , Požadované dovednosti:, - Znalost angličtiny - úroveň B2 - C2, - Technické znalosti - oblast telefonie, digitální televize, internetových sítí, - Uživatelské znalosti Win OS, MS Office, - Zkušenosti se zákaznickym servisem, technickou podporou, prací v call centru, - Vysoká úroveň komunikačních dovedností, - Prozákaznický přístup, - Zodpovědnost, dochvilnost, kolegialita, pečlivost, - Uchazeči musí úspěšně projít technickým testem, anglickým testem a ústním pohovorem během výběrového řízení, - Výhodou: certifikáty v oblasti IT (ECDL, CCNA, Microsoft Applications certification, ...), , Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou. Pracoviště: At & t global network services czech republic s.r.o. - pracoviště, Palachovo náměstí, č.p. 726, 625 00 Brno 25. Informace: Andrea Osvítilová, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní instrumentář 20 000 Kč Zubní instrumentáři zdravotní asistent/ka - zubní instrumentář/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt telefonicky od 8:00 - 16:00 hodin nebo e-mailem, Asistence u stomatologického křesla, obsluha steril.a desinfek.přístrojů, objednání pacientů, práce na recepci, Zaměstnanecké výhody: , po zapracování stravenky. Pracoviště: Šikl & caha stomatologie s.r.o., Janouškova, č.p. 579, 613 00 Brno 13. Informace: Kateřina Ostrá, +420 602 684 798. Gastronomie - Pomocná síla do kuchyně 13 500 Kč Pro náš stravovací provoz, firemní jídelnu v Brně, hledáme vhodného uchazeče/ku.

Hokejový útočník Marek Kvapil.

Před dvěma lety vyhrál s Kometou titul, nyní Kvapil vede bodování extraligy

Zbrojovka Brno, ilustrační foto

Jihomoravské týmy v reprezentační přestávce? Duel s Baníkem i víc běhání

Do Brna míří sportovní superstar. Padesátou Velkou cenu rozzáří Hosszúová

Brno – Drží rekord v počtu vydělaných peněz na prize money za jeden rok. Tolik peněz nevyplavali ani Michael Phelps nebo Ian Thorpe. Je držitelka sedmi světových rekordů a má tři olympijská zlata z Ria. Nyní maďarská plavecká superstar Katinka Hosszúová míří do Brna.

-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.