Na předposlední Baník schází Jihomoravanům pět bodů, na nesestupovou čtrnáctou pozici ztrácí ještě o bod víc. „Body ve hře ještě jsou, jenže vyhrát čtyřikrát za sebou se samozřejmě jen tak někomu nepovede. V téhle sezoně jsme vyhráli nanejvýš dvakrát za sebou. Chceme získat tři body s Jabloncem a pak se uvidí, co bude dál,“ vyhlížel třicetiletý forvard nadcházející sobotní domácí bitvu.

Zbrojovka přitom na Julisce skvěle začala, když se Škoda zorientoval v pokutovém území a po půl hodině otevřel skóre. „Chtěli jsme se od zápasu odrazit, abychom bojovali o záchranu. Dobře jsme do něj vstoupil a konečně jsme po hrozně dlouhé době vedli. Jenže bohužel přišlo vyrovnání. Ve druhém poločase to ještě do druhého gólu docela šlo, potom nás to položilo úplně. Zavládlo obrovské zklamání,“ popsal Škoda.

Po slibném začátku Jihomoravanům docházel dech a Pražané převzali iniciativu, z které pramenily branky. „Neřekl bych, že jsme vypnuli, domácí trošku nakoplo, že nemají co ztratit. Měli mírný tlak, což v zápasech bývá, že vás mužstvo třeba na pět minut zatlačí. Nejhorší je, že to nebyl brutální tlak,“ nechápal.

Dukla vyrovnala tři minuty před přestávkou, když Lukáš Holík využil fatální hrubky stopera Lukáše Kryštůfka. „Hlavně jsem si říkal, abychom do konce poločasu udrželi vedení 1:0. Vyrovnání určitě zápas ovlivnilo, ale nemůžeme se vymlouvat, že někdo udělal chybu. Ty se stávají i v Lize mistrů,“ zastal se spoluhráče útočník.

Po necelé hodině hry však slovenský útočník Ivan Schranz zblízka hlavou překonal brněnského brankáře Pavla Halousku. „Spíš mě mrzí druhý gól, protože hráč hlavičkoval ze dvou metrů sám v malém vápně. To je taky obrovská chyba. Pak už jsme byli v nějaké křeči, nedokázali jsme se vzpamatovat,“ komentoval dění 191 centimetrů vysoký hráč.

Brňané nezvítězili už osm utkání v řadě a na jejich výkonech se podepisuje také ztráta sebevědomí. „Pokaždé nás sráží, když makáme a přijde chyba nebo neproměněná šance, je to furt dokola. Teď jsme vedli a zase přišla facka. Pak vylezeme ze šatny a přijde další facka. Je to strašně těžké,“ hlesl Škoda.