Zlín se na jaře proměnil v postrach druhé ligy. Jak se vám jevila jeho hra?

Hráli dobře, akorát nechytili náš začátek. Fyzicky i fotbalově jsou na tom hodně dobře. Na konci jsme měli i štěstí.

V desáté minutě jste vedli 2:0. Jak moc vám rychlý start pomohl?

Určitě hodně. Byl to pro nás ideální scénář. Začátek jsme měli výborný. Potom jsme si náskok hlídali. V kabině jsme si řekli, že si pohlídáme začátek druhé půle. To se nám nepovedlo a Zlín snížil. Pak jsme ale i s pomocí břevna náskok ubránili.

Začátek jara jste vynechal kvůli zranění. Jak se nyní cítíte?

V základní sestavě jsem poprvé nastoupil před dvěma týdny v Pardubicích. Nebylo to ideální, ale dal jsem gól. Minulý týden s Varnsdorfem jsem se herně cítil už dobře, nešťastně jsme ale prohráli. Teď jsme ve Zlíně vyhráli a dal jsem gól. Jsem celkem spokojený, i když cítím fyzický deficit.

V sezoně jste zatím nastřílel osm branek. Máte vytyčenou nějakou metu, které chcete dosáhnout?

Chci se dostat na dvojciferné číslo. Dát ještě čtyři pět branek. Kvůli zranění jsem nehrál celou sezonu, takže by to bylo dobré číslo.

Na jaře zatím Znojmo vyhrálo dvakrát, v obou případech následovaly dvě porážky. Snažíte se nyní najet na delší vlnu úspěchů?

Z týmu cítím, že můžeme vyhrát i další zápasy. Teď nás čeká Žižkov, máme na to ho porazit. Můžeme skončit ještě na nějakém pěkném místě. Třeba sedmém osmém. Zbývá sedm zápasů, čtyři můžeme vyhrát. Vyhýbají se nám karty a zranění. Máme na to.

Zmínil jste nedělní domácí utkání s Žižkovem, který trápí problémy s výplatami hráčů. Je to stále prestižní soupeř?

Určitě. Je to atraktivní tým, i když má nyní problémy. Kluci z týmu hrají o nové smlouvy, nová angažmá a o své peníze. Určitě se u nás nevzdají. Ale chceme potěšit naše fanoušky, protože doma jsme toho v sezoně moc nevyhráli. Musíme se dobře nachystat.

Sedm kol před koncem druhé ligy máte na sestupové pozice třináctibodový náskok. Cítíte se už bezpečně?

Vypadá to, že boj o sestup se nás už netýká. Nemusíme se už pod sebe dívat. I v televizi jsem viděl kluka z Mostu, který říkal, že se nemají od čeho odrazit. Oni s Kolínem asi spadnou. Můžeme se dívat jen nad sebe.