V kvalifikačním turnaji o čtyřčlenných skupinách, z nichž jednu hostí Česká republika, může remíza favorizovaným Španělům situaci trochu ztížit. „Je to problém, ale budeme dál tvrdě pracovat. Zbývají ještě dvě utkání a musíme je vyhrát,“ burcoval sedmnáctiletý Martet.

Při úvodní brance utkání se spoluhráči neuhlídal ukrajinského forvarda Danyla Sikana. Až v první nastavené minutě zařídil Španělům bod Nabil Touaizi Zoubdi, který se ve vápně zorientoval a zavěsil. Proti oslabenému soupeři se víc neprosadili. „Jsme Španělé, na nás tlak jako na favorita bývá. Věděli jsme, že standardky jsou soupeřovy největší šance skórovat. První jsme ale neubránili dobře,“ mrzelo Marteta. Jinak na hřišti působil lídr svého týmu sebejistě, mohl po hlavičce i skórovat.

Rychlý přesun do BrnaUtkání se mělo odehrát na hřišti 1. HFK Olomouc, ovšem dva dny před duelem se rozhodlo o přesunu do Brna. „Tím, že bylo přesunutí rychlé, nebylo tolik organizačních požadavků. Zapnuli jsme vyhřívání trávníku, otevřeli jednu tribunu a vstup byl volný. Kabina áčka zůstala volná. Týmy se umístily do juniorské a hostující kabiny. Jen se trochu pozměnil program, juniorka měla mít trénink, a sehnali jsme čtyřicet kilo ledu na regeneraci hráčů obou týmů,“ řekl mluvčí brněnské Zbrojovky Martin Lísal.


Od července válí v juniorském týmu bohatého Manchesteru City. A jaká, že je jeho tržní hodnota? 1,7 milionu eur, v přepočtu přes 43 milionů korun. „Mám rád Manchester, jsem tam velmi spokojený. Myslím si, že máme velice kvalitní tým. A proč jsem se tak rozhodl? Akademie je velmi dobrá, zlepšila se za poslední tři roky. Je to pro nás skvělá šance naučit se jiný styl fotbalu,“ povídal hráč, který se z pozice stopera prosadil v ju-niorské Premier League v třinácti duelech čtyřikrát.

Ze španělského kádru v City nastupují ještě Zoubdi a krajní bek Richard Dionkou. Že by vliv španělského kouče A-týmu Pepa Guar-dioly? „Hrajeme víceméně jak španělské týmy. Základ je držení míče. Je to jen tvrdší,“ dodal obránce, který do Anglie přestoupil z Barcelony. V sobotu v pět hodin odpoledne vyzve v Olomouci české reprezentanty, kteří padli 0:2 se Srby.

UKRAJINA - ŠPANĚLSKO 1:1 (1:0)Góly: 24. Sikan – 80.+1. Touaizi. ČK: Derogan – dvě ŽK (Ukrajina). Rozhodčí: Schnyder, Köbeli (oba Švýc.), Horák (ČR).
Tabulka skupiny 1: 1. Srbsko 3 b., 2. Španělsko 1 b., 2. Ukrajina 1 b., 4. ČR 0 b.
Druhý zápas v Olomouci: ČR – Srbsko 0:2 (0:2)