Napravit nepovedené zápasy mohou už v neděli v Kladně. „Přestávku jsme využili k tvrdé práci. Při pořádném tréninku je totiž méně času myslet na to, že se nedařilo,“ říká brněnský kouč Miroslav Beránek.

Za poslední tři střetnutí vstřelilo jeho mužstvo jediný gól. Hlavní náplň přípravy tak byla nasnadě. „Samozřejmě, že musíme zlepšit produktivitu. Zapracovali jsme na herní kondici, zakončení, zkrátka na věcech, které nám nejdou,“ vysvětlil Beránek. Komplikací pro něj byla velká marodka. K dlouhodobě zraněnému Poláchovi se přidali Čoupek a Trousil, hrát nemůže ani Lira.

Když se k tomu přidají nevýrazné výkony některých hráčů před reprezentační přestávkou, dá se očekávat zemětřesení v sestavě. „Hráči vědí, jakou cestu jsme si řekli. A mladí kluci jsou platní za béčko, navíc zůstávají a individuálně trénují i po tréninku. To mě jako trenéra těší,“ tvrdí brněnský kouč.

V Kladně se tak na trávník podívají fotbalisté, kteří zatím mnoho příležitostí nedostávali. „Šanci dostanou hráči, kteří toho ještě tolik nenahráli,“ potvrdil Beránek.

Nečeká je ale nic jednoduchého. „Kladno hraje poctivý fotbal, s velkým fyzickým nasazením a presinkem. Nenechají vydechnout. Musíme být odolní ve všech směrech, musíme hrát aktivně,“ zdůraznil Beránek.