V sobotu zelenobílí i přes malátný výkon porazili v závěrečném kole Líšeň Cupu Židenice a v zimním turnaji si připsali celkový triumf.

„Na turnaji jsme měli patřit k favoritům. V podstatě se nám nepodařil jen zápas s Rousínovem, ale pro sezonu to není nic důležitého,“ bere Danihelka úspěch v turnaji za povinnost.

Po podzimu čtvrtý celek MSFL hýřil v Líšni produktivitou. Během sedmi kol turnaje bystrčtí nasázeli šestnáct branek a Stanislav Zedníček byl se sedmi zásahy nejlepším střelcem.

„Třeba Ráječku jsme dali pět gólů, ale z toho se nedá nic usuzovat. Týmy ve třetí lize budou náročnějšími soupeři,“ uvědomuje si kouč Dosty.

V únoru kosila Bystrc zranění a nemoci. Teď se již soupiska dává do kupy a na marodce zůstává jen Pavel Outrata. Oproti jiným týmům ve třetí lize Brňané nijak zvlášť neposilovali. Kádr zůstal v podstatě bez větších změn.

„Liga bude asi dost těžká, protože co slyším všude okolo, tak všichni posilují,“ vyhlíží Danihelka.

Před ostrým startem MSFL mají bystrčtí fotbalisté sehrát ještě generálku se Žďárem nad Sázavou na přírodní trávě. Situaci ale komplikuje tání sněhu a déšť.

„Sháníme hřiště, ale asi to budeme muset odehrát u nich na umělé trávě. Naše hřiště je úplně pod vodou, takže vůbec nevím, jak to bude vypadat na začátku ligy,“ obává se trenér rozmarů jarního počasí.

MAREK TĚŠÍK