Vávra: Divím se, že diváci o přestávce neodešli

Brno – Střelecká smůla. Skončila jarní část letošního ročníku první fotbalové ligy, v které se útočník brněnské Zbrojovky Stanislav Vávra střelecky neprosadil. Ani v posledním kole při domácí porážce 2:3 s Jabloncem se mu nezadařilo, i když byl k vstřelení branky blízko. „Co na to říct, měl jsem gól na kopačce," řekl Vávra po sobotním duelu naštvaně.

31.5.2015 8

Brněnský fotbalista Stanislav Vávra.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Mohl zkorigovat stav zápasu na rozdíl jedné branky a vylepšit dojem týmu z prvního poločasu. Ve dvacáté minutě po přesném pasu do běhu od Josefa Čtvrtníčka pádil sám na hostujícího Michala Špita. Vyběhnutého brankáře však nepřekonal. „Měl jsem si to kolem něho píchnout a jít do prázdné branky. Kdybych ho netrefil, je to gól. Jenže Špit míč lehce zasáhl a prakticky ho vyškrábl mimo branku," popisoval jedenadvacetiletý forvard gólovou šanci.

Brňané jako by měli v úvodní pětačtyřiceti­minutovce z Jablonce přílišný respekt. Tempo hry udávali hosté, jejich tlak vyústil v tři góly v síti domácích. „Báli jsme se hrát. Dělali jsme chyby. Je to škoda, že v posledním zápase doma předvedeme takový první poločas. Divím se, že diváci o přestávce neodešli," prohlásil Vávra.

Mladý útočník byl na hřišti při zrodu povedeného závěru Brňanů, tedy při snižující brance Jana Sýkory na 1:3. „Až prohráváme 0:3, tak si každý najednou víc dovolí a začneme přehrávat i třetí tým tabulky. Víc jsme běhali, zjednodušili jsme hru a hlavně jsme se dostávali do zakončení ve větším počtu lidí. Ještě jsme mohli i vyrovnat," povzdechl si Vávra, který střídal v 78. minutě.

Pro rodáka z Kroměříže stále sezona nekončí. Nyní se popere na soustředění v Rakousku o místo v sestavě reprezentace na mistrovství Evropy hráčů do jedenadvaceti let v České republice. „Mám radost. Jarní část jsem neměl zrovna povedenou. Hrál jsem spíš až ke konci jara. Udělám maximum a budu jezdit po zadku, abych splatil důvěru trenéra Jakuba Dovalila," řekl Vávra o nové výzvě.

S autem skončil v tramvajovém kolejišti. Řídil pravděpodobně pod vlivem drog

Brno /FOTOGALERIE/ – K neobvyklému vozidlu v kolejišti museli vyjíždět krátce před půlnocí v noci na pondělí brněnští hasiči. V Žabovřeské ulici pomáhali řidiči, který po nehodě skončil i s autem na tramvajové trati.

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Brně-Žebětíně, Rajhradu, Měníně a Ivančicích

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.