S novým hlavním partnerem – společností Fortuna, s novým generálním ředitelem – expředsedou ČMFS Pavlem Mokrým, s novým kádrem – deset posil versus sedm odchodů.

Ale už ne s tak smělými prohlášeními o dobytí evropských pohárů. S tím vším jde Brno do boje. „Klub prochází velkými změnami a věřím, že je to start něčeho nového, co posune klub do nových sfér,“ glosoval situaci Miroslav Beránek, trenér prvního týmu a sportovní ředitel.

Novinky hlásí i nejvyšší vedení klubu. „Funkci místopředsedy představenstva bude zastávat Michal Štefl. Jeho předchůdce Jiří Crha se stal novým členem dozorčí rady,“ uvedl majitel Roman Pros.

Zraky fanoušků i odborníků se však budou upírat jediným směrem – k prvoligovému áčku, které má před sebou jednoznačný úkol. Odčinit loňskou zpackanou sezonu zakončenou jedenáctým místem a především získat ztracenou prestiž. „Chceme znovunabýt důvěryhodnost u veřejnosti. I když prohrajeme, musí mít diváci pocit, že tým nechal na hřišti všechno,“ potvrzuje kouč Beránek.

Posun k lepším zítřkům slibuje také generální ředitel klubu Pavel Mokrý. „Brno má obrovský potenciál, jak fotbalový, divácký, tak i lidský. Věřím, že se dostaneme dál, než v minulé sezoně. Vše se odvíjí od prvního mužstva, ale zaměřit se musíme také na mládež. A opět otevřeme jednání o stavbě nového stadionu,“ prohlásil ředitel, který si za svého zástupce vybral předsedu představenstva Karla Jarůška.

Přes ekonomickou krizi sdělil majitel klubu, že rozpočet zůstane na osmdesáti milionech. „S příchodem nových patrnerů však může dojít k jeho navýšení,“ doplnil Pros.

Umístění týmu v letošním ročníku si netroufl odhadnout ani trenér. „Nebavili jsme se o konkrétní pozici, ale chceme se řídit heslem našich fanoušků: Vzhůru Brno! Kam až to bude, to se ukáže po sezoně,“ řekl Beránek.

Vedení 1. FC Brno

- Předseda představenstva: Karel Jarůšek.
- Místopředsedové: Roman Pros, Michal Štefl.
- Dozorčí rada: Stanislav Pros, Jiří Crha, Václav Bartoněk.
- Generální ředitel: Pavel Mokrý.
- Sportovní ředitel: Miroslav Beránek.
- Technický ředitel: Pavel Slezák.
- Ředitel obchodu a komunikace: Pavel Veselý.
- Generální sekretář: Martin Novák.