S Líšní vybojoval Machálek proti Varnsdorfu bod za remízu 2:2. „Hosté sem přijedou ukořistit nějaké body. Já i hráči si uvědomujeme, že proti Zbrojovce každý podá nadstandardní a půlsezonní výkon, všichni se chtějí předvést. Nebude to lehké, hráče nabádám k trpělivosti, ostražitosti a bezpečnosti,“ uvedl osmapadesátiletý kouč Machálek.

Ve Zbrojovce nahradil Pavla Šustra, pod jehož vedením se klub po jedenácti kolech usadil na páté pozici. „Přicházím s optimismem, vírou ve vlastní schopnosti i schopnosti kolektivu, který tady je. Potřebujeme situaci trošku uklidnit, všechno hodit za hlavu a soustředit se opravdu na herní výkon. Máme jasný cíl: páteční utkání. Žádné jiné cíle do kabiny nechci pouštět,“ prohlásil nový šéf lavičky.

Trenér Miloslav Machálek.
Rychlost, agresivita, modeluje Machálek Zbrojovku. Dává nám pokouřit, říká Krška

Varnsdorfu v této sezoně už vzdoroval i záložník David Krška, který se na začátku srpna z Líšně přesunul na Srbskou. „Ovšem hráče moc neznám, vůbec nevím, jaká bude sestava. Ale trenér ví, jak Varnsdorf hraje a dá se z toho něco vytěžit,“ poznamenal středopolař, který severočeskému týmu vstřelil gól hned v sedmé minutě duelu v Líšni.

Nový brněnský kouč se připravuje na dobývání defenzivního valu Varnsdorfu. „Když někdo postaví fungující obranný blok, není jednoduché se tam dostat. Musíte být kreativní, mít kvalitní dohrání. Jenže když se dívám na některé naše centry na tréninku, nejsou adresné. Je to o timingu, přesnosti, kvalitě,“ podotkl Machálek.

Zbrojovka infografika.Zdroj: Deník/Markéta Evjáková

CHYBÍ POHODA

Tyto atributy hry souvisejí s rozpoložením uvnitř týmu. Na jaře se Brňanům dařilo, prohráli jen dva duely. Na hřišti postupujících Českých Budějovic 2:3 a pak ve Varnsdorfu 0:2. „Na jaře předváděla Zbrojovka výborný fotbal, protože byla v pohodě. Momentálně na tom tak nejsme, ale snažíme se, aby hráči byli připravení. Tlak tady existuje, ale na můj vkus je tam moc nerozhodnosti, málo sebevědomí, víry ve vlastní schopnosti. Mužstvo má na víc,“ řekl trenér.

Emily Potterová pravidelně nastupuje za kanadskou reprezentaci.
Mluvit česky? Zatím mi to moc nejde, směje se kanadská pivotka KP Potterová

O sestavě se rozhodne definitivně až v pátek ráno. V Líšni preferoval rozestavení se třemi stopery. Neprozradil, zda ho použije i proti Varnsdorfu. „Samozřejmě k němu mám blízko, ale před zápasem se o tom nechci bavit,“ pravil rázně Machálek.

V posledních dvou utkáních brněnský celek dvakrát vyhrál, jenže přišla reprezentační přestávka a změna trenéra. „Došlo k ní v pauze, abychom se mohli psychicky nachystat. Musíme změnu vzít, nikdo s tím nic neudělá,“ uvedl Krška.

Volejbalové Šelmy Brno. Ilustrační foto.
Lákavý dvojboj: Volejbal vyzve silné Kladno, Šelmy ve šlágru hájí první místo

Varnsdorfu patří v tabulce až třináctá příčka a obdržel suverénně nejvíc branek – 31. „Pořad máme dost věcí, které musíme zlepšit,“ hlesl hlavní trenér David Oulehla.