Jundrov opanoval soutěž s náskokem deseti bodů před rezervou Svratky, z 26 utkání jich vyhrál devatenáct. „Postup jsme začali plánovat po podzimní části. Vždycky jsme chtěli hrát horní polovinu tabulky, ale řekli jsme si, že letos to můžeme urvat. Na jaře už jsme si za postupem šli,“ říká Valášek.

V krajské soutěži se tým představí poprvé od svého vzniku v roce 1958. „Osmdesát procent kádru je pohromadě už dva a půl roku. Teď to vygradovalo. Mužstvo vhodně doplnil náš trenér Přemek Polák, nebyl v něm slabší článek. I když jsme na jaře měli hodně zraněných, doplnili nás kluci z béčka,“ těší funkcionáře.

ZA POSTUP TŘI SUDY

Drobnou kaňku na oslavách postupu představuje jen poslední střetnutí sezony, které Jundrov doma prohrál s Líšní C 2:5. „Udělali jsme si závěrečnou už před několika dny, když jsme o postupu rozhodli. Od výboru byly slíbené tři sudy piva,“ usmívá se Valášek.

Klub nastartoval cestu vzhůru před dvěma lety zvolením nového vedení. „Vznikl nábor dětí, které do té doby v Jundrově chyběly. Přilákali jsme díky tomu i muže pro založení rezervního týmu,“ vzpomíná Valášek.

Nyní už vedení spřádá plány na vyšší soutěž. Čekají jej drobné úpravy hřiště či pořízení nové světelné tabule. Především pak posílení hráčského kádru. „Trenér už má v hledáčku pár jmen, chceme tři až pět nových kluků. Jedno jméno bude specifické, mohou se nám v týmu sejít bráchové, z nichž jeden hrál i za Zbrojovku,“ věří Valášek. „Chceme hrát klidný střed, ale uvidíme, jak do soutěže vkročíme,“ dodává.