Naposledy se sklonili na konci dubna v Liberci. „Dneska jsme hráli druhé housle," pronesl kouč Jihomoravanů Svatopluk Habanec trpce.

Domácí hráči potvrdili vzestupnou tendenci výkonů a naděje Zbrojovky pohřbili v poslední dvacetiminutovce první půle, kdy vstřelili všechny branky. Skóre otevřel střelou po zemi Martin Hašek, pět minut po něm udeřil dorážkou Michal Šmíd a zmar Brňanů dokonal v nastaveném čase úvodního dějství chytrým lobem téměř z poloviny hřiště Milan Havel. „Míč se odrazil ke mně a snad celý stadion řval, ať to vrátím do brány. Já měl jedinou myšlenku to zkusit a zapadlo to tam," popsal Havel, který se dočkal první ligové trefy.

Brno v předchozích čtyřech kolech letošní sezony dostalo jen jeden gól, v neděli však defenziva nefungovala. „Předvedli jsme asi nejhorší poločas z dosavadních pěti kol. Hráli jsme moc pohodlný fotbal, přesto jsme měli dvě dobré příležitosti," zmínil Habanec moment, kdy stáli jeho svěřenci blízko úspěchu.

Za stavu 0:0 se však brněnskému Jakubu Řezníčkovi zamotal balon pod nohy a domácí gólman ho vychytal. „Tam se lámal chleba. Kdybychom prohrávali, mohlo být všechno jinak," upozornil stratég pražského celku Miroslav Koubek.

Zmar Zbrojovky dokreslila situace chvíli před koncem utkání. Brněnský obránce Mihailo Jovanovič zatáhl za záchranou brzdu, když zfauloval unikajícího Jana Holendu, a viděl hned červenou kartu. „Druhá půle už se spíš dohrávala," mrzelo Habance.

V sobotu hostí Zbrojovka Hradec Králové.

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 3:0 (3:0)

Branky: 27. Hašek, 32. Šmíd, 45.+1 Havel. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. Bez ŽK. ČK: 81. Jovanovič (Brno). Diváci: 4329.

Bohemians: Budinský - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek - Hašek (85. Jeslínek), Mašek (80. Jindřišek), Jirásek, Luts - Holenda (88. Mikuš). Trenér: Koubek.
Brno: Melichárek - Šural (62. Přichystal), Vraštil, Jovanovič, Lutonský - Polák (78. Weber), Lacko - Hyčka, Škoda, Vávra (46. Štohanzl) - Řezníček. Trenér: Habanec.