To se uskuteční ve středu od osmi hodin večer v klubu Muzejka na Moravském náměstí v Brně. „Situace klubu je dlouhodobě špatná a my jsme družstvo vytvořili, protože se v budoucnu také chceme přihlásit k majetkové odpovědnosti ve Zbrojovce. Stále mobilizujeme brněnské fotbalové příznivce, abychom věděli, jaká je naše síla a co si můžeme dovolit,“ pronesl předseda představenstva družstva Roman Vaněk.

Na informativní besedě se patrně objeví Petr Jirát, předseda Družstva fanoušků Bohemians 1905. „Jde o jakýsi náš ideový vzor a právě na příkladu Bohemians ukážeme, co se družstvu fanoušků za šest let podařilo. Jinak jsme nikoho oficiálně nezvali, jen pobesedujeme s členy a fanoušky před vánočními svátky,“ doplnil Vaněk.

Také ve středu v Muzejce mohou zájemci o vstup do družstva skládat členský poplatek 3000 korun. „Nejsme žádný spolek kamarádů, kteří se jednou za čtrnáct dní sejdou na fotbale. Budeme informovat o naší činnosti a objasníme náš plán, jak v budoucnu přijmout vlastnickou odpovědnost. Majetkový vstup je podle nás nutný, ale nepůjde o žádný jednorázový příspěvek. I menšinový podíl nám umožní chod klubu ovlivňovat, a hlavně získáme přehled o dění ve Zbrojovce,“ zopakoval plány Vaněk.

Zásadní setkání plánuje družstvo Věříme Zbrojovce až před začátkem jarní části soutěže. „Hlavní sezení, kdy stávající vedení dá k dispozici své funkce, přijde až v únoru. To už budeme vědět, kolik lidí se nám novoroční masáží podařilo oslovit,“ vysvětlil předseda představenstva.