STRANU VĚNOVANOU FOTBALOVÉMU DĚNÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ NAJDETE V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST.

Mutěnice hrály v prvním poločase po větru, kterému hydrometeorologové na jižní Moravě naměřili rychlost až 113 kilometrů za hodinu. Za domácí skóroval v páté minutě Jaroslav Hromek. „Soupeř tvrdil, že za gól mohl právě vítr. Rozhodčí po čtvrthodině usoudil, že je natolik silný, že se v něm nedá hrát a podmínky jsou neregulérní,“ pokrčil rameny mutěnický předseda Petr Blaha.

Počasí ukončilo zápas také v Lipovci na Blanensku. Domácí hostili v A skupině I. B třídy Jedovnice, hrálo se do 33. minuty. „Od začátku zápasu foukal vítr. Poté přišla průtrž mračen, přidaly se i malé kroupy. Nebylo skoro vidět,“ líčil lipovecký sekretář Jiří Janča.

Většinu odložených utkání chtějí kluby sehrát týden po plánovaném skončení podzimní části sezony, tedy o víkendu 11. a 12. listopadu. „V týdnu nyní nemá smysl hrát. Domluvili jsme si termín na 11. listopadu v jednu odpoledne,“ potvrdil Blaha.

Zlomený strom v Brně u domu v Bieblově ulici 22.
Řádění vichřice: lidé byli celý den bez proudu, rekordní počet zásahů hasičů

Odklady se vedle mužů týkají i řady zápasů mládežnických kategorií. „Nebylo to zase tak dramatické, jak jsme očekávali. Hodně zápasů se naštěstí odehrálo v sobotu. Z nedělního programu se zvládla víc než polovina, zbyla některá utkání žáků a dorostenců. Hodně klubů už se dohodlo na novém termínu týden po skončení podzimu, kam chceme dohrávky směřovat,“ nastínil sekretář Jihomoravského krajského fotbalového svazu Josef Dvořáček.

Rozmary počasí se neobešly ani bez škod na zázemí stadionů, právě v Mutěnicích si vítr vybral za oběť hřiště s umělou trávou. „Vítr nám tam vyvrátil střídačky, včetně skříně na elektřinu. Vznikla škoda, je to nemilé. Hlavní hřiště je v pořádku, ulítl jeden plech na tribuně,“ uvedl mutěnický předseda.

Na svaz zprávy o výraznějších problémech nedorazily. „Majetkové škody hlášené nemáme, ani v zápisech o utkání se nic neobjevilo. Mohlo se samozřejmě něco stát, ale věřím, že vše je v pořádku,“ dodal Dvořáček.

Odložené zápasy
Krajský přebor:
Mutěnice – Bučovice (ukončeno v 16. minutě) 

I. A třída, skupina A:
SK Líšeň B – FK Znojmo 

I. B třída, skupina A:
Lipovec – Jedovnice (ukončeno v 33. minutě), Čebín – Vilémovice 

I. B třída, skupina B:
Tatran Šatov – SK Jundrov 

I. B třída, skupina C:
Sokol Křepice – SK Kozojídky, Jiskra Strážnice – Velké Bílovice