Záznam ale ukázal, že ke kontaktu s Vukadinem Vukadinovičem došlo velmi blízko u velkého čtverce. Hráči Zbrojovky protestovali, ale nejdřív marně. Míč už stál na značce pokutového kopu, když vzápětí o sporné situaci začal diskutovat s hlavním rozhodčím i jeho asistent.

PENALTA, KTERÁ NEBYLA

Po chvíli Karel Hrubeš penaltu odvolal. „Bylo vidět, že si rozhodčí nejsou jistí. Chtěli jsme na ně taky trochu vytvořit tlak. Naštěstí uznali vlastní chybu a vyndali to na přímý kop,“ řekl třiadvacetiletý obránce, který do Zbrojovky přišel z Mladé Boleslavi.

Nešlo o jediný Vraštilův výrazný moment. V nastavení prvního poločasu si našel centr po rohu kapitána Pavla Zavadila a míč poslal před bránu k zakončujícímu Jakubovi Řezníčkovi.

Přitom ještě v neděli Vraštil nevěděl, jestli proti Zlínu nastoupí. „V sobotu se šířily zvěsti, že bych měl hrát. Připravoval jsem se na to. Rozhodnutí jsem se ale dozvěděl až při předzápasové přípravě,“ vysvětlil.

Zbrojovka bude mít vedle záchranářských starostí paradoxně silné slovo i v honbě za titulem. V posledních dvou kolech nejdřív hostí Plzeň a sezonu zakončí na Slavii. „Teď čekáme, že třeba někdo pošle prémii navíc. Uvidíme, jestli tam od nich bude nějaký hec,“ zavtipkoval Vraštil.

DANIEL HRBOLKA