Líšeňská pohádka tak napsala první kapitolu za nula bodů. Alespoň jeden Brňané uzmout mohli a měli k němu blízko. „Vlastně jsme povstali z mrtvých,“ trefně poznamenal Machálek.

Necelou půl hodinu před závěrečným hvizdem sice Jihlava zvýšila na dvoubrankový rozdíl, ale nováček se nedal. Neměl co ztratit, a tak ještě zvýšil obrátky.

O zápletku se nejprve postaral Tomáš Machálek, syn kouče Líšně.

V té době už se po hřišti proháněl i Marek Vintr – líšeňský žolík. Křídelník či útočník v Líšni totiž střílí góly jen tehdy, když naskočí až do rozehraného duelu. Stalo se tak v jeho úvodních třech startech ve druhé lize za brněnský klub.

Fungovalo to až magicky. Jestliže Brňané potřebovali vstřelit gól, poslali na hřiště Vintra, jenž v tomhle trendu zařídil sedm bodů. „Jenže každý kdo hraje fotbal, chce nastupovat od úvodní minuty,“ vykládal s rozporuplnými pocity Vintr o své roli.

Na jednu stranu byl hrdina, ale kdo chce být pouze žolíkem? „Já ne,“ přesvědčoval Vintr. „Říkal jsem trenérovi, že už se téhle nálepky nezbavím,“ podotkl kmenový hráč Zbrojovky a měl pravdu.

Vytouženou šanci od první minuty dostal proti Vyšehradu. „A bylo to chyba,“ bědoval Machálek a pokračoval, „protože kdyby šel do druhé půlky z lavičky, určitě by dal gól,“ vysvětlil po bezbrankové remíze.

Proti Vysočině už ale Vintr zase usedl pouze na lavičku a čekal. Machálek držel trumf v rukávu do sedmdesáté minuty, pak jej pustil do boje.

A světe div se, ono to opět klaplo. Byl to totiž zase Vintr, kdo tři minuty před koncem smazal dvoubrankový náskok domácích. „V poločase jsem udělal v kabině dusno, protože mančaft byl málo sebevědomý,“ přiblížil Machálek.

Euforie hostí ale měla jepičí život. V podstatě z rozehrávky obdrželi knokaut od Matúše Lacka.

Pro brněnský celek samozřejmě nejde o žádnou katastrofu. „Jednou porážka přijít musela,“ pravil Machálek.

Jeho svěřenci se poměřili s dalším adeptem na postup o patro výš a nepropadli. „Do Jihlavy jsme jeli s tím, že se porveme o co nejlepší výsledek. Kluci mě v tomhle směru nezklamali,“ našel pozitivum Machálek.

Teď je třeba se soustředit na další zápas. V něm příští sobotu na domácím hřišti Brňané vyzvou Viktorii Žižkov. „Musíme jít krok za krokem,“ nabádal líšeňský záložník Adrián Čermák.

Vysočina Jihlava - SK Líšeň 3:2
Poločas: 1:0.
Branky: 33. Klobása, 63. Mikuš, 89. Lacko – 73. T. Machálek, 87. M. Vintr.
Žluté karty: Tlustý, Vejmola – Suchý, Ad. Čermák, Bednář.
Rozhodčí: Hocek – Novák, Poživil.
Diváci: 1 308.
Držení míče: 53% – 47%.
Střely celkem: 9:9.
Střely na branku: 6:5.
Rohy: 7:7.
Jihlava: Vejmola – J. Pavlík, Tlustý, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný (61. Jakub Rezek), Vaculík, Mikuš – Klobása (81. Lacko), Jawo (61. Zoubele).
Líšeň: Šustr – Jeřábek (46. Málek), Hlavica, Bednář – Ad. Čermák – Reteno Elekana, Minařík (71. M. Vintr), Suchý, Rolinek (46. Zikl) – T. Machálek, Hladík.