Konému, který po matce reprezentuje Togo, vyprší lhůta dokladu dřív, než za půl roku, jak zní turecký požadavek na vpuštění do země. V prosincové dovolené africký útočník o prodloužení pasu nepožádal. „Dostal úkol a vykašlal se na něj. Obdržel i na papíře, že si ho musí prodloužit, k tomu nám řekl, že za celý měsíc neměl čas. I kdybychom chtěli, aby letěl, nemůže, protože mu platnost pasu končí v květnu,“ objasnil brněnský trenér Roman Pivarník.

Tím si Koné definitivně podepsal konec ve Zbrojovce. Nezasáhl už do posledních pěti přípravných duelů. „Měl dva, tři průšvihy. Začalo to denním zpožděním v příchodu na zahájení přípravy, pas byl další,“ líčil Pivarník.

Sedmadvacetiletý forvard přišel do Brna v létě, ve čtrnácti prvoligových utkáních nevstřelil ani branku. Ve středu jednal s majitelem klubu Václavem Bartoňkem, dostal svolení k odchodu. „Musíme najít jistou formu, abychom to vyřešili, jak se má,“ dodal kouč.

Zbrojovka na soustředění
Brankáři: Dušan Melichárek, Pavel Halouska, Jiří Floder
Obránci: Petr Pavlík, Lukáš Vraštil, Ondřej Sukup, Lukáš Kryštůfek, Tadas Kijanskas, Chico Gomes, David Gáč

Záložníci: Jan Polák, Tomáš Pilík, Miloš Kratochvíl, Martin Juhar, Rafael Acosta, Milan Lutonský, Jan Sedlák, Musefiu Ashiru, Ladislav Krejčí (připojí se později)

Útočníci: Jakub Přichystal, Konstantin Bazeljuk, Martin Zikl, Antonín Růsek (připojí se později)

Soupeři v Turecku:
Dunajská Streda (sobota 3. února)
BATE Borisov (úterý 6. února)
SKA Chabarovsk (pátek 9. února)

Do Turecka ve středu neodletěl ani další útočník Michal Škoda, který v přípravě léčil zranění. Přestože už je zdravý, klub objednával letenky dopředu a pro forvarda nyní shání volný let, aby se za týmem přepravil. „Zatím víc nevím. Čekám, až mi z klubu řeknou, jestli se tam za nimi dostavím, nebo ne,“ vzkázal Škoda.

Na herní soustředění nezamířili ani Ladislav Krejčí s Antonínem Růskem, kteří jsou s reprezentací do devatenácti let na Kanárských ostrovech. Oba se k mužstvu připojí o víkendu.

Zbrojovka si ponechá tři útočníky včetně Růska, který se tak nevrátí na hostování do druholigového Znojma a doplní Martina Zikla s ruskou posilou Konstantinem Bazeljukem. „Kádr máme zhruba uzavřený. Tři útočníci jsou na jaro minimum. Může se něco stát, pokud by se jeden zranil a Růska jsme pustili, dohráváme třeba jen se Ziklem, což je složité. Proto si necháme všechny tři,“ vysvětlil Pivarník.