Překvapivá změna se udála po vzájemné dohodě Machálka s vedením klubu. Anebo nedohodě? Vyberte si. V každém případě se přímo na trávníku nijak výrazně neprojevila. Mužstvo nenavázalo na výkon ze vcelku vydařené generálky v Mohelnici, ale na ty předchozí. Tedy především na výrazně nedůraznou koncovku. Těžko lze některou z vyškovských příležitostí nazvat vyloženou. „Na velmi těžkém terénu, což bývá typické pro jarní první kola, je to hlavně o bojovnosti a jednoduchosti a v tom nás domácí předčili. Ale je to dáno i tím, jaké máte typy hráčů. Stejně si však myslím, že to nebyl zápas na 2:0, ale vyloženě remízový. Jenže to základní pravidlo je, že se hraje na góly, a ty jsme nedali," přesně po zápase vystihl asistent Horváth.

Fanoušky obou táborů zaujal i ustrašený nástup hostů. Kdo čekal, že se hráči před svými novými šéfy budou chtít vytáhnout a na soupeře, jak se říkává, vletí, byl překvapený. Tým se zatáhl před vlastní branku, a proto musel čelit třem rohovým kopům krátce po sobě. Paradoxně v době, když už držel otěže zápasu alespoň uprostřed pole, dostal rozhodující branky. Obě po dlouhých centrech z levé strany. V prvním případě dorážel Vávra na malém vápně, když se míč odrazil od nohy Netopila, ve druhém se pěknou hlavičkou trefil zcela volný Čambal. „Obě dvě branky, to je klasika celé naší zimní přípravy. Soupeře přehráváme a pak přijde brejk a centr, který skončí gólem. Nejprve naše nekoncentrovanost a pak jsme byli špatně postavení. Volní hráči ve vápně, to jsou prostě hrubé chyby, které nás stály lepší výsledky v přípravě teď i body v Líšni," konstatoval nový hlavní trenér MFK Jan Trousil se stejným přesvědčením jako Horváth, tedy že by zápasu asi víc odpovídala remíza. „Nějaké šance jsme měli, a kdyby Studený snížil na 2:1, tak si myslím, že bychom to ještě zvrátili nebo minimálně vyrovnali. Ale s tou špatnou střelbou jsme se potýkali celou přípravu," dodal zklamaný vyškovský hrající trenér.

Kombinovat nešlo

Filip Studený měl šanci v šedesáté minutě, ale popravdě řečeno, domácí měli podobných příležitostí víc. Třeba krásnou kombinaci v 71. minutě zazdil Vávra slabou střelou do Kollárovy náruče. O sedm minut později zase Duda ze tří kroků minul prakticky prázdnou branku. „Vyškov předvedl to, co jsme čekali. Chtěl hrát fotbal, tedy žádnou zataženou defenzívu. Ale na tomto oraništi moc kombinovat nešlo. My jsme to ubojovali. Ve druhém poločase jsme měli dohrát další čtyři pět akcí a mohli jsme si prožít klidnější koncovku. Pro nás je to velice cenné vítězství a věřím, že i dobrý odrazový můstek do dalších bojů o záchranu," radoval se z výhry domácí stoper se zbrojováckou minulostí Miroslav Král.

Líšeňstí budou mít i ve druhém jarním kole výhodu domácího prostředí. Přivítají Třebíč. Trenér Josef Mazura upozorňoval, že počty nejsou tak jednoduché a neplatí, že doma tým automaticky získá šest bodů. O to víc si váží těch prvních tří. „V naší situaci, potřebujeme každý bod, to Vyškov může i přes tuto porážku hrát jinak, víc v klidu. Souhlasím, že to bylo vyrovnané utkání. Naši kluci to víc odmakali a hodně nám pomohli hráči ze Zbrojovky," konstatoval zkušený trenér Líšně.

MSFL – 17. kolo:

SK Líšeň – MFK Vyškov 2:0

Poločas: 2:0. Branky: 23. Vávra, 36. Čambal

Rozhodčí: Ogrodník – Dohnálek, Gasnárek

ŽK: Přerovský (Vy.)

Diváků: 215

Líšeň: Zrzavý – Čampa, Zezula, Král, Nevřala – Duda (79. Ovsepjan), Milotínský, Fall, Krška, Čambal (88. Vejmělek) – Vávra. Trenér: Josef Mazura.

Vyškov: L. Kollár – Němeček, Trousil, Hodinář (56. Urbančok), Netopil – Přerovský, Studený (82. V. Novotný), Jeřábek, Lahodný, Stříž (69. Holub) – J. Lička. Trenér: Jan Trousil, asistent: Valdemar Horváth.