„V tuto chvíli nám nejde o výsledek, ale je příjemné porazit prvoligovou Sigmu. Ale mě hlavně těší, jakým způsobem jsme se k tomu výsledku dopracovali. Byli jsme lepší, měli jsme daleko víc šancí,“ usmíval se po zápase vyškovský lodivod.

Pro jeho tým to byl třetí letní zápas, zatímco domácí jím herní část otevírali. Oba trenéři měli k dispozici dvě kompletní jedenáctky, olomoucký Václav Jílek je prostřídal v poločase, Trousil v podstatě nadvakrát.

Příprava:
SK Sigma Olomouc
– MFK Vyškov 2:3

Poločas: 1:1. Branky: 7. Zifčák, 58. Zorvan – 2. O. Vintr, 53. Kratochvíla, 65. Zeronik. Hráno ve Slatinicích.
Olomouc I. poločas: Macík – Slavíček, Štěrba, Beneš, Zmrzlý – Sedlák, Ventúra – Matoušek, Slaměna, Košťál – Zifčák. II. poločas: Digaňa – Hadaš, Vraštil, Štěrba (74. Greššák), Uriča – Spáčil, Greššák – Zorvan, Langer, Šíp – Růsek. Trenér: Václav Jílek.
Vyškov: Kinský – Oulehla (46. Klesa), Fofana, Štěpánek, Němeček (46. Ilko) – Dani Lual, Miljanovič, Lahodný – Krška (46. Weber), Moučka, Alexis – O. Vintr (46. Kratochvíla). V 60. min. střídali Zeronik, Cabadaj, Lacík, Traore, Matys. Trenér: Jan Trousil.

Skóre sice hned z prvního útoku otevřel střelou zpoza velkého vápna Ondřej Vintr, ale úvodní pasáž byla v podstatě vyrovnaná. A domácí také brzy srovnali dorážkou Pavla Zifčáka. Postupně se překvapivě začali více prosazovat hosté. Jenže ke skórování jim nestačily ani tři samostatné nájezdy a dvě tutovky z pozice na malém vápně.

Aktivitu si Vyškovští přenesli i do druhé půle. Do vedení je pohotovým zakončením vrátil David Kratochvíla a když pak Sigma vyrovnala Filipem Zorvanem z penalty, prosadil se vítězným gólem Jakub Zeronik.

„První půlka byla vyrovnaná, ale pak jsme převzali otěže a dostávali jsme se do těch gólových situací. Ty jsme ve finále měli vyřešit líp. Do druhého poločasu dobře naskočil na hrot Kratochvíla a dal na 2:1. Pak jsme dostali z penalty na 2:2, ale ta touha uspět s prvoligovým soupeřem byla na hráčích vidět. Velice dobře naskočil na třicet minut Zeronik, který je teď u nás ze Slavie, a po krásné akci Tomáše Webera dal na 3:2. V závěru jsme měli několik šancí zvýšit na 4:2, což se nepovedlo, ale na druhou stranu si cením toho, že jsme Sigmu nepustili do ničeho, z čeho by mohla vyrovnat,“ dodal k hodnocení zápasu spokojený Trousil.

Utkáním Vyškov zakončil zhruba čtrnáctidenní náročnou fyzickou přípravu a hned z Olomouce odjel na pětidenní soustředění do Velkých Losin. Po něm přijdou další těžké herní prověrky s proligovými soupeři. Ve středu 6. července se utkají s Fastavem Zlín (17.00, Zlín-Vršava) a hned v sobotu 9. července s 1. FC Slovácko (10.30, Staré Město, stadion Širúch).