Byl tento tým sestaven jen pro DANUBE-MORAVIA CUP 2023, nebo spolu hrává pravidelněji?

Ano, tenhle tým jsme nominovali k tomuto turnaji, i když musím říct, že většina hráčů byla ze Zbrojovky Brno U17 a tak tam určité automatismy a návyky určitě byly.

Byl to skutečně nejsilnější tým, který jste mohli postavit? Jak proběhl výběr?

Hráče Zbrojovky samozřejmě znám a po konzultaci s Vaškem Dvořákem a Markem Pavlíkem jsme vybrali i hráče Líšně, Sparty Brno a Židenic. Několik kluků mělo zdravotní problémy, a tak jsme nominovali další hráče, ale myslím si, že náš tým byl silný, jak sportovně tak i mentálně.

DANUBE-MORAVIA CUP 2023
Finále: JmKFS Brno – FS Bělehrad (Srbsko) 1:2
O 3. místo: Region Krakov (Poslko) – Fotbalový svaz Lublaň (Slovinsko) 2:1
O 5. místo: Bratislavský fotbalový svaz (Slovensko) – Györ-Mošoň-Šoproň (Maďarsko) 1:3

Už v průběhu jste naznačil, že z účastníků jste trochu znali jen Slováky. Šlo si za toho stavu dávat nějaké cíle? Co tedy měl turnaj přinést především?

Cíle a výzvy hráče posouvají dál a my jsme chtěli jako tým hrát aktivně i s tím, že přijdou chyby. Ty ale patří ke hře a jsou přirozenou častí vývoje mladých hráčů. Turnaj ukázal velmi slušnou kvalitu všech týmů, z velmi dobrými individualitami v jednotlivých týmech. Naši kluci i podle jejich reakcí si odvezli další zkušenosti a my trenéři věříme, že jim pomůžou v jejich dalším fotbalovém růstu.

Jak hodnotíte druhé místo, co chybělo k vítězství?

Je jasné, že po finálovém utkání bylo smutno všem. Já osobně, ale umístění dávám do pozadí. Hráči pracovali, měli velkou vnitřní sílu a nakonec se ukázalo i velkou fotbalovou kvalitu ve srovnání s dalšími soupeři. To je pro mě jako trenéra daleko víc než umístění, které ale samozřejmě bylo krásné.

Je nějaký podstatný rozdíl v pojetí fotbalu v těchto zemích. Je možno podle výsledků porovnávat úroveň práce s těmito talenty?

Ano, každé mužstvo mělo svoji tvář a charakteristiku. Podle jednoho turnaje ale těžko srovnávat a dělat závěry. Co mě osobně zaujalo u většiny hráčů soupeře, byly individuální dovednosti a klid na míči.

Co byste doporučil pořadatelům pro příští ročníky. Pomohlo by třeba rozšíření počtu účastníků?

Organizaci neumím posoudit, ale určitě tak kvalitní turnaj by si zasloužil kvalitnější travnatou plochu.

Jaký další program má tento tým?

Jak bylo řečeno, družstvo bylo postaveno pro DANUBE-MORAVIA CUP, takže další program nemá, ale krajský svaz má svých mládežnických reprezentací samozřejmě víc.