Duel k oslavám stého výročí klubu na Stadionu U Červených domků začíná ve čtyři hodiny odpoledne. „Jsou to obrovské ikony českého fotbalu. Pro mě je ctí, že si proti nim zahraju. Hodně se těším,“ říká jedenačtyřicetiletý hodonínský kouč Tomáš Polách.

Trenér třetiligového týmu a bývalý záložník s 268 starty v první lize se postaví ikoně Juventusu Turín Nedvědovi. „Proti některým klukům jsem hrál, kromě Pavla. S většinou se znám i osobně. Tento tým udělal na Euru obrovský úspěch. Jde o generaci hráčů, která byla vynikající. Dnes mají o trochu víc let, ale hrál jsem proti nim v Uherském Hradišti asi před šesti lety. Pořád jim to běhá, je radost se na ně dívat,“ povídá bývalý hráč Zbrojovky či Slovácka.

Na hodonínském trávníku prokáže svůj přehled Karel Poborský, Vladimír Šmicer či Luboš Kubík. Ještě předtím pokřtí novou hrací plochu s umělým trávníkem. „Umělka je místo tréninkového hřiště. Naštěstí už ji máme k dispozici. Od žáků přes dorostence až po muže je to velká pomoc,“ chválí Polách.

Doteď se svými svěřenci dojížděl jinam. „Hlavně v zimním období jsme jezdili trénovat do vedlejších Dubňan,“ připomíná před křestem. Akci bude moderovat komentátor Jaromír Bosák. Vstupenka stojí 199 korun.

Program oslav
Kdy: sobota, oficiální začátek ve 14.00
Kde: Stadion U Červených domků, J. Suka 41

11.00 – turnaj fotbalových přípravek FK Hodonín
13.00 – prezentace projektu Školky v pohybu a utkání dívčích družstev
15.40 – křest nového umělého trávníku
16.00 – benefiční utkání legend Hodonína a tým Pavla Nedvěda