Veledůležité tři body získalo dosud odepisované Višnové v B skupině I. B třídy. Nováček soutěže, který před víkendem obdržel 49 branek v desíti zápasech a pouze třináct vstřelil, přejel předposlední Únanov jasně 5:1. Poprvé v sezoně se radoval z tříbodového zisku. „Vyhráli jsme zaslouženě, ale nečekali jsme, že mezi námi bude až takový rozdíl. Jsme každopádně rádi, protože šlo taky o derby,“ pronesl jeden z trenérů výběru Petr Čech.

Výhry posledních
I. A třída, skupina A: Soběšice – Tišnov 0:1 (posun ze 14. na 13. pozici)
I. A třída, skupina B: Bučovice – Nikolčice 3:0 (ze 14. na 13. pozici)
I. B třída, skupina A: Vysočany-Šošůvka – Čebín 2:0 (ze 14. na 13.)
I. B třída, skupina B: Višnové – Únanov 5:1 (bez posunu)

Klub z městysu na Znojemsku sází především na mladíky. O úvodní trefu zápasu se postaral teprve šestnáctiletý Jakub Adámek. „Jde o velký fotbalový talent. Nemám strach, že nás opustí. Náš klub je rodinný a nikdo nemá potřebu utíkat,“ prohlásil Čech.

Mladý je i trenérský tandem družstva. Koučům Janu Coufalovi a Čechovi je šestadvacet a devětadvacet let. „Věkový průměr týmu máme dost nízký. Lidi o našich hráčích ještě uslyší. Na druhou stranu jsme začátek soutěže úplně nezachytili možná právě kvůli tomu, jak nezkušené hráče máme,“ vzpomenul Čech na hrozivý start svých svěřenců, kteří jeden z duelů prohráli dokonce 3:12.

Brno sport fotbal malá kopaná DRFG Superliga Brno (červená) vs Příbram
Brno v pauze porazilo bratislavského mistra a chystá se na Pardubice

Podle Čecha stálo za negativní bilancí rozpoložení fotbalistů z Višnového. „Kluci měli v hlavách jiné nastavení. Minulou sezonu jsme v okresním přeboru vyhrávali, i když nás ostatní pasovali na boj o záchranu. Kluci si asi mysleli, že to bude podobné i v B třídě. S tempem soutěže problém nemáme a hráči stíhají,“ poznamenal Čech.

Višnové sice zůstává v tabulce poslední, ale jen kvůli horšímu skóre oproti Únanovu, Kdyby navíc oba celky měly na konci sezony stejný bodový zisk, hraje Višnovému do karet lepší vzájemný zápas. „Výhra nás povzbudila do bojů o záchranu a potvrdili jsme si, že na ni můžeme pomýšlet. Navíc kádr zůstane pohromadě, protože kluci nechtějí dopustit sestup,“ řekl Čech.

Z posledního místa tabulky se odlepily v B skupině I. A třídy Bučovice. Ještě v předminulém ročníku tým hrající krajský přebor porazil na domácím trávníku Družstevník Nikolčice 3:0 díky třem gólům Martina Bila. „Nastoupil jsem snad po měsíci a půl. Kvůli rodině už fotbal omezuju. Chtěl jsem ale pomoct Bučovicím. Skoro všechny góly jsem ovšem stejně dával do prázdné a už měl jednoduchou práci,“ sdělila skromně devětadvacetiletá příležitostná opora celku.

VYTRVALEC.Karel Fuksa (uprostřed) nechyběl ani u 52. ročníku Brněnské 25.
Fuksa běžel už 52. ročník Brněnské 25, vítězka vyběhávala kachnu s dortem

Vypomoci bučovickým fotbalistům hodlá ještě v jednom podzimním kole. „Následný zápas nemůžu, ale ten další ještě hodlám nastoupit,“ pronesl Bil.

Bučovice podle něj mají na to hrát v tabulce na lepších příčkách, než na jakých se pohybují v tomto ročníku. „Těžko říct, proč se nedaří. Nechodím ani na tréninky, teď jsem byl snad po šesti týdnech. Ale je jasné, že mužstvo má na víc,“ líčil Bil.

Svou první výhru v sezoně zaznamenali v A skupině I. A třídy fotbalisté Tišnova, který vyhráli důležité klání na hřišti Soběšic nejtěsnějším rozdílem 1:0 a v tabulce poskočili na předposlední třinácté místo.