Brněnský odchovanec, který dosud působil jako kouč u staršího dorostu, se při nedělní domácí premiéře na lavičce Zbrojovku postaví Liberci.

Nové role jste se ujal tři dny před důležitým ligovým duelem. Co se dá za tak krátkou dobu změnit?
Jde především o to, jak hráči nově vzniklou situaci přijmou. Pokud už na prvním tréninku pochopí, co po nich chci, tak se dá i za dva dny udělat poměrně hodně práce. Za tak omezený čas ale mohu na tým samozřejmě zapůsobit především po psychologické stránce.

Kolik tréninků máte naplánovaných před zápasem s Libercem?
Celkem dva. Zaměřím se v nich především na zápasové situace. Potřebuji poznat hráče, které jsem třeba tolikrát neviděl.

Plánujete proti Severočechům i nějaké výraznější změny v sestavě?
To zatím nedokážu přesně říct. Kromě tréninků mě čeká ještě řada konzultací, potřebuji získat informace o jednotlivých fotbalistech i o tom, co se děje kolem týmu. Nejvíc budu vše samozřejmě probírat s Karlem Večeřou a také s asistenty Čuhelem, Duhanem a Hronem, kteří by měli u mužstva zůstat. Hodlám také prostudovat video ze zápasu proti Bohemians. Z toho všeho si musím poskládat nějakou hráčskou mozaiku.

Co všechno musíte ještě stihnout o víkendu?
Především si prostudovat našeho soupeře. K tomu se dostanu nejspíš až v sobotu ráno. Každopádně se o víkendu asi nudit nebudu. (úsměv)

V týmu máte i několik fotbalistů, kteří s vámi hrávali v jednom mužstvu. Už jste přemýšlel o tom, jestli si budete tykat?
To nepřichází v úvahu. Musíme od začátku mezi sebou nastavit profesionální vztah. Je ale pravda, že třeba s Ríšou Dostálkem si o tom budu muset ještě promluvit, jakým způsobem se budeme bavit.

- Večeřa končí jako trenér. Přichází Wagner