Devátý celek norské Elitserien neuplatnil opci, takže se devětadvacetiletý útočník opět představí na jihu Moravy. „Byla to obrovská zkušenost, vyzkoušel jsem si zahraniční angažmá, do života i fotbalově mi hodně dalo,“ sdělil Deníku Rovnost Škoda.

Jednal také s prvoligovým Zlínem, ale domluvil se na návratu do Brna, kde má ještě roční kontrakt. „Michal je nadále náš hráč, proto jsme s ním po dobu jeho hostování byli v neustálém kontaktu a počítáme s ním pro sezonu,“ řekl brněnský trenér Svatopluk Habanec.

V Lilleströmu se hned v prvním utkání uvedl brankou, jenže další nedal a ze třinácti případů naskočil pouze třikrát v základní sestavě. „Taky jsem si myslel, že budu hrát víc, ale trenér sázel na své hráče. Dostal jsem příležitost jednou za pět kol ve venkovním zápase, docela mě mrzelo, že jsem si ani nezahrál od začátku doma. Po angažmá v Norsku se těším do ligy, třeba tréninkový proces tam nebyl ideální,“ uvedl Škoda.

V nejvyšší české soutěži odehrál 95 utkání, v nichž vstřelil 23 branek. Po odchodu Jakuba Řezníčka představuje pro Zbrojovku vhodnou ofenzivní alternativu. „Určitě bude platný. Na hřišti je velký bojovník, nevynechá žádný souboj, jezdí od začátku až do konce a hlavně střílí góly. Záleží, jak se vyrovná s tím, že mu to venku nevyšlo,“ uvažoval někdejší brněnský fotbalista a autor vítězné trefy ve finále olympiády v Moskvě 1980 Jindřich Svoboda.

O Škodově odchodu se v zimě mluvilo téměř tři měsíce a přání hráče přestoupit do zahraničí vyvolalo dojem, že na jihu Moravy odmítá pokračovat. To touží uvést na pravou míru. „Nikdy jsem neřekl, že nechci hrát ve Zbrojovce. Přál jsem si přestoupit do lepšího klubu za lepších podmínek, ale kdo by se nechtěl posunout v kariéře?“ tázal se řečnicky. „Do Brna se vracím potřetí a jsem za to rád, protože mi dalo šanci v lize, vždycky se snažím odvádět co nejlepší výkony,“ pravil bratr slávistického kanonýra Milana Škody.

Ve středu měl odcestovat za jihomoravským týmem na soustředění do Kaprunu, ale s teplotami ulehl do postele a patrně se připojí až v pondělí v Brně. Prvoligový start čeká Zbrojovku příští pátek doma s Baníkem Ostrava. „Nechám na trenérovi, jak to uvidí,“ doplnil.

Brňané v pátek od šesti hodin večer v Rakousku odehrají generálku s tureckým Kayserisporem. Na hrotu se opět představí posila z Pobřeží slonoviny Francis Koné. „Myslím, že se Škodou budou posily, oba jsou střelci, měli by se prosadit,“ přemítal mistr ligy z roku 1978 Svoboda.

Představení dresu
Ve středu se příznivci brněnského fotbalového klubu sejdou na náměstí Svobody. Akce Zbrojovák na Svoboďáku začne v pět hodin odpoledne programem pro děti a soutěžemi o ceny, například v rychlosti střelby, mimo jiné bude ve hře let balonem. Po aukci pro Nadační fond Zbrojovák dojde v sedm hodin večer k představení nového dresu a titulárního partnera klubu. Následuje autogramiáda hráčů a brněnských legend, které fanouškům na náměstí natočí pivo za dvacet korun. Zájemci mohou kupovat permanentky nebo lístky na první duel sezony s Baníkem Ostrava.