Od vyřešení sporu znovu patří k oporám, přičemž za středeční výkon v utkání 4. předkola Ligy mistrů s Partizanem Bělehrad si brněnský odchovanec v belgickém tisku i od trenéra Ariëla Jacobse vysloužil chválu.

"Ukázal, že jeho vyzrálost nám může pomoci," ohodnotil Polákův výkon v srbské metropoli kouč bruselského týmu po remíze 2:2. List DH Les Sport dal českému fotbalistovi druhou nejvyšší známku (8 z 10) z týmu, přičemž lépe ohodnotil jen autora prvního gólu Anderlechtu Guillauma Gilleta (8,5).

"Chyběl mi trochu rytmus, ale každý ví, že mám za sebou komplikované období s vážným zraněním i nedorozuměním s vedením," řekl Polák. "Nejsem ještě v nejlepší formě, to jsem cítil. Ale i tak - je to povzbuzující," dodal.

Devětadvacetiletý záložník se do sporu s klubem nedávno dostal kvůli tomu, že Anderlecht na něj tlačil, aby prodloužil smlouvu, z níž mu zbýval už jen rok. Polák navíc vyjednával o přestupu, přičemž mezi žhavé kandidáty patřil Galatasaray Istanbul. Během té doby nebyl nasazován k utkáním. Nakonec ale smlouvu s belgickým šampionem prodloužil o další rok.

Následně se vrátil do sestavy v ligového utkání proti Germinalu Beerschot, v němž krátce po střídání dal jednu ze čtyř branek Anderlechtu. Ve středu patřil podle belgických novin k hlavním strůjcům nadějného výsledku na horké bělehradské půdě.

"Je pravda, že mezi vedením, pracovníky (klubu) a mnou bylo určité nedorozumění. Ale jsme zase na stejné vlnové délce a už se neznepokojuji tím, co mohlo být řečeno. To vše je minulost. Otočil jsem stránku a myslím na jedinou věc, na sen celého mužstva - Ligu mistrů," citoval ho deník DH Les Sports.

Hůře v hodnocení dopadl po středečním duelu další český hráč Jan Lecjaks (dostal známku 6). Ten sice nejprve krásně přihrál na první gól zápasu, pak si ale dal vlastní branku. Její záběry obletí televizní šoty v celém světě, shodují se belgické noviny. "To samé se může stát mně příští týden. Navíc Jan odehrál opravdu velký zápas," podotkl k Lecjaksovu výkonu zkušenější Polák.

"Zápas bez chyb. Vyhrál většinu soubojů," ohodnotil DH les Sports výkon dalšího českého fotbalisty Anderlechtu Ondřeje Mazucha, který hrál v Bělehradě od začátku.