Plánujete stavění ve Znojmě?

Budeme tam bydlet dál, mně to docela vyhovuje, přítelkyně tam má všechny kamarády, oba tam máme rodinu. Dojíždění bývá trošku náročnější, ale nějak se s tím poperu, do hodinky jsem v Brně, když je dobrý provoz.

Pomáhá vám na hřišti, že jste se stal otcem?

Je to pro mě v životě pozitivum. Jsem za to jen rád, ale jde o něco nového, trošku se otrkávám. Hrajeme s Brnem taky o prémie, takže mě žene i myšlenka, že se musí víc dařit na hřišti, abych měl pro dítě nějaké peníze.

Co z nich nakupujete?

Když jsme čekali, hrál jsem každý zápas o kočár, potom zase o postýlku. Teď chce přítelkyně novou pračku, aspoň na ni máme. (směje se)

Vystačí prémie za vítězství?

Doufám, že ano, přítelkyně je skromná holka. Snad pračka nebude se sušičkou, což by bylo dražší.

Pražskou Duklu jste doma porazili 3:0. Přišel vám zápas tak jednoznačný?

Výsledek neodpovídá hře. Byl to asi nejtěžší zápas, který jsme doma odehráli, Dukla měla docela dobré šance. Pro nás jen dobře, že jsme dali konečně aspoň tři góly.

Prožili jste náročný týden po předchozí prohře 1:2 na Slovácku?

Snažili jsme se s Duklou trošku odčinit venkovní výkony a chtěli jsme se fanouškům odvděčit za to, jak nás povzbuzují. Myslím, že nám to dostatečně vyšlo.

Čím to, že na jaře doma hrajete úplně jinak než venku?

Je to hlavně o tom, že soupeři na nás venku vletí. S Duklou nám pomohl rychlý gól, na Slovácku nám chvilku trvalo, než jsme se oklepali, ale ve druhém poločase jsme hráli dobře. Doufám, že nám to vydrží i venku.

Pavel Zavadil hrál hlouběji vedle vás. Jak jste si vyhověli?

Zavoš ještě víc podrží balon než já, dodá hře klid, což je super a vyhovuje mi to. Ale trochu víc se vedle něho naběhám, než vedle někoho defenzivnějšího. (úsměv)

Často při rozhovoru střídáte čeština se slovenštinou. Který jazyk používáte víc?

Teď mluvím slovensky? Půlka kabiny mi říká, ať používám češtinu, že už jsem tady dlouho, ale Slováci zase chtějí, ať mluvím slovensky, že jsem Slovák. Je to těžké, nikomu se nezavděčím. (smích) Mám to napůl, přítelkyně je Češka a i když jsem ji sbalil na slovenštinu, mluvím s ní česky. Už je moje.

Zbrojovka přivítá tým z Horní Lhoty
Fotbalový celek z vesnice na Zlínsku s pěti stovkami obyvatel se stane středečním soupeřem prvoligové Zbrojovky. Brněnský klub se také letos zapojil do projektu Kopeme za fotbal, takže od čtyř hodin odpoledne na stadionu v Srbské ulici přivítá Horní Lhotu, která se v C skupině IV. třídy na Zlínsku nachází na čtvrté příčce. „Vnímáme zápas jako popularizaci fotbalu, pro hráče Horní Lhoty to bude svátek," uvedl na klubovém webu brněnský kouč Václav Kotal. Otevřené budou tribuny A, B a vstupné je zdarma. Sobotní duel se Skalicou Zbrojovka neodehraje kvůli velké marodce slovenského celku.