Možná se tak jarní premiéry dočká uzdravený portugalský zadák Francisco Gomes, který za áčko od prosince nenaskočil. „Za juniorku už odehrál čtyři skoro celé zápasy,“ přiblížil Pivarník.

Obranu Zbrojovky v záchranářské bitvě v sobotu od čtyř hodin odpoledne prověří navíc čtvrtý nejlepší střelec soutěže, desetigólový lotyšský forvard Davis Ikaunieks. „Je to nepříjemný hráč, rychlý, spíš brejkový, tahový, potřebuje míče za obranu. Daří se mu gólově, dává branky skoro ze všeho, musíme si na něj dát pozor,“ nabádal brněnský stoper Lukáš Kryštůfek.

Zbrojovka hraje v jarní části o prvoligovou existenci. Patří jí poslední pozice, a pokud Jihlavu neporazí, bez ohledu na další výsledky sestoupí. „Na tabulku nehledím, je tam hodně moc otazníků. Potřebujeme tři body, které nám zaručí lepší vzájemný zápas s Jihlavou. Až pak je důležité, jak budou hrát soupeři, po utkání můžeme kalkulovat co dál,“ pronesl Pivarník.

Ve 29. kole na sebe narazí i další bezprostředně ohrožené týmy. Karviná hostí Baník a z jejich vzájemného duelu se Zbrojovce hodí remíza. Na čtrnáctou Ostravu ztrácejí Brňané čtyři body a v posledním kole se představí právě na jejím hřišti.Pro zvětšení klikněte.

Brněnský celek oživil naději výhrou v Teplicích, kde vstřelil čtyři branky, stejně jako ve zbytku jarních duelů. „Takový výsledek jsme potřebovali dřív, například s Karvinou doma,“ zmínil Pivarník bezbrankovou remízu s konkurentem v boji o záchranu.

Jenže ani Jihlava nemá jisté udržení v nejvyšší soutěži, definitivní klid jí dodá výhra na jihu Moravy. „Brno po fotbalové stránce rozhodně nemá špatný tým. Jeho současné tabulkové postavení je možná dané tím, že se snaží o kombinační fotbal. Při něm však doplácí na chyby a nedůslednost v obranné fázi,“ všiml si asistent kouče Vysočiny Michal Šmarda.

Všichni v brněnském klubu si uvědomují nutnost domácího úspěchu a hráči přišli s nápadem, že všem fanouškům zaplatí vstupné na utkání. „Peníze půjdou z hráčských prémií. Potřebujeme podporu diváků na poslední zápas doma. Fanoušci to s námi mají těžké, ale zatím stáli za námi. Věřím, že dojdou ve velkém počtu a budou nás povzbuzovat,“ přál si Pivarník.