Záchranu Bohunic v divizi trefil soupeř z Vyškova

Brno – Brněnský divizní celek zvítězil nad Vyškovem 1:0 díky vlastní brance obránce Koláčka.

3.6.2012
Zvětšit fotografii

Fotbalisté Bohunic (v bílém) v utkání s Vyškovem.Foto: DENÍK/Attila Racek

Jedinou branku fotbalového zápasu vstřelil obránce hostů, přesto se radovali domácí. V sobotním divizním utkání mezi Bohunicemi a Vyškovem totiž devět minut před koncem zamířil vyškovský levý bek přesně, jenže do vlastní sítě. Brněnský nováček tak slavil těsné vítězství 1:0 a tři kola před koncem soutěže si navíc zajistil záchranu.

K té mu výrazně pomohl vyškovský Koláček, který po rychle rozehraném domácím trestném kopu nešťastně přeloboval svého gólmana. „Nikdo nevěnoval pozornost balonu a nechali jsme soupeře v klidu a rychle rozehrát. Pak taky nikdo nehlídal hráče, takže náš obránce musel situaci řešit až na poslední chvíli," ulevil si rozladěný vyškovský brankář Ladislav Kollár.

Nehlídaný hráč byl hbitý forvard Kotol. „Kdyby si gól nedal jejich fotbalista, dal by ho Kotol," pochválil své svěřence za rychle provedenou akci domácí trenér Luboš Kučerňák.

Bohunice potřebovaly k jistotě udržení divize D vítězství. Už v prvním poločase bylo splnění cíle velice blízko, ale domácí neproměňovali obrovské šance. S větrem v zádech dokázali dostávat míč do pokutového území Vyškova, ale Kollár byl neprůstřelný. „Pro brankáře je lepší, když je v takovém ohni střel. To mně vůbec nevadilo," poznamenal k prvnímu poločasu někdejší strážce branky prvoligových Drnovic.

Poradil si s dělovkou Kostky i nebezpečnými hlavičkami vysokého stopera Píška. Dvě tutovky zazdil Beneš, přičemž ta, kterou mu ve čtrnácté minutě připravil přihrávkou podél brakové čáry Bombicz, byla víc než stoprocentní.

Zezadu nabíhající Beneš z kroku jen provětral boční síť. „První půlku jsme měli vyhrát o dvě branky. Určitě by šlo o zasloužené vedení. Druhý poločas to byla z naší strany už obrovská křeč. Na hráčích bylo vidět, že jsou z neproměněných šancí nervózní. Zaplať pánbůh, že nám s tím pomohli sami Vyškováci," usmíval se po utkání trenér Bohunic Kučerňák.

„Spalovačem" druhé půle byl na druhé straně hostující Lička. V šedesáté minutě netrefil domácí kapitán Hanousek míč při odkopu a Ličkovi nabídl sólo, které ovšem vyškovský hrot tvrdě napálil do dobře vyběhnutého Grubera. O pár minut později zase Lička sám před gólmanem nedokázal za jeho záda usměrnit hlavičku. „Měli jsme také velké šance a jsem hodně zklamaný, že jsme z nich nedali gól," dodal hostující kouč Valdemar Horváth.

Bohunice jsou po víkendu jedenácté se stejně vysokým bodovým náskokem na poslední Spartu Brno.

BOHUNICE – VYŠKOV 1:0

Poločas: 0:0. Branka: 81. vlastní Koláček. Rozhodčí: L. Kneisl – Z. Kneisl, Chabiča. ŽK: Píšek – Palla. Diváků: 180.

Bohunice: Gruber – Masařík, Hanousek, Píšek, Kulička – Kotol, Kostka, Beneš (73. Tonev), Shkurupii (61. Stehlík) – Vávra, Bombicz (85. Krejčí). Trenér: Kučerňák.

Vyškov: L. Kollár – Král, Hodinář, Voral, Koláček – Hradil, Hrušák, Sigmund (61. F. Novotný), Žoček, Palla – Lička. Trenér: Horváth.

Hráč utkání: Marek Gruber

Brankář Bohunic v úvodu zápasu při Pallově ráně a pak hlavně ve druhém poločase držel svůj tým nad vodou výbornými reflexními zákroky. Zejména Ličkovy šance byly obrovské. Při sólu vyškovského kanonýra Gruber prokázal cit pro dobré vyběhnutí a při další šanci i odhad pro dobré postavení v brance.

Autor: Zdeněk Vlach

3.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Centrem města Brna prošel historický průvod vojska s císařem Napoleonem. Brňané si tak připomněli slavkovskou bitvu.
1 23

Pryč s žabožrouty? Zdržte se nadávek, radil radní při projížďce Napoleona Brnem

Fotbalisté brněnské Zbrojovky ve čtrnáctém kole domácí nejvyšší soutěže porazili brankou Michala Škody Teplice 1:0.
34

Střídajícímu Škodovi stačila minuta, aby rozhodl. Zbrojovka vyhrála i v oslabení

Výstaviště ukazuje krásu minerálů z celého světa. Děti se naučí poznávat fosilie

Brno – Minerály z Pákistánu, Peru nebo třeba Mexika si nadšenci tento víkend prohlížejí na brněnském výstavišti. V pavilonu B začala v sobotu výstava Minerály Brno.

RegioJet výrazně omezí autobusy mezi Prahou a Brnem, posílí vlaky

Praha, Brno - Společnost RegioJet seškrtá od poloviny ledna o více než třetinu provoz žlutých autobusů mezi Prahou a Brnem. Důvodem je velká expanze firmy do železniční dopravy mezi oběma největšími městy v zemi.

Hrajeme hodně v rozích a netlačíme se před gólmana, zlobil se po prohře Zohorna

Brno – Přihrával na jediný gól jeho týmu v zápase, což na výhru nestačilo. Hokejového útočníka Hynka Zohornu štval po prohře 1:3 s Vítkovicemi především nedůraz před brankou soupeře. „Potřebujeme dostat puk na beky nebo si líp najíždět. Pokud už se dostaneme do nějaké šance, tak trefíme prvního hráče,“ láteřil po druhé domácí prohře za sebou sedmadvacetiletý forvard brněnské Komety.

Novinky na Kraví hoře: zpevnění přístupových cest nebo sauna s výhledem na Brno

Brno – Blátem se už za rok přestanou brodit zahrádkáři a lidé, kteří půjdou do parku. Brněnští zastupitelé minulý týden schválili šest milionů korun na stavbu nových přístupových cest z Žižkovy ulice a Veveří na Kraví horu. Přibudou tam i lavičky a osvětlení. Na změny se mohou těšit příští rok i návštěvníci tamního koupaliště.