Žlutočerné barvy teď budou oblékat výhradně kmenoví hráči, nebo ti na hostování. „Jistá posila už je stoper Stanislav Klusák, který přichází z Bystrce. S Martinem Živným se snad domluvíme v několika dnech," doufal rosický funkcionář.

Dvěma defenzivními hráči ale výčet nekončí. V přípravě se objevila známá jména. Třeba zkušený exligista Pavel Šuster, zbrojovácký záložník Lukáš Michna, k nim několik mladíků. „Kvalita mužstva určitě neklesne. V divizi budeme hrát o hodně vysoké příčky," předpokládal kapitán a střelec Petr Malata, který přiznal, že v této letní přestávce tým mnohem víc běhá.

Ligová výpomoc

Však měl také na jaře výrazné problémy s fyzičkou. Zvýšenému počtu našlapaných kilometrů přispívá i známý trenér Petr Čuhel. „Když mám čas, rád Rosicím pomůžu. Vždyť jsem tam strávil pět let. Mám ale svou práci, rozhodně nejsem hlavní trenér," tvrdil bývalý kouč Zbrojovky, který se postavil do role konzultanta.

Jeho hlas se z rosické lavičky rozléhal už o víkendu při pohárovém vítězství 3:1 ve Žďáru nad Sázavou. „Přitom jsme sestavu šili horkou jehlou. Ale to soupeř taky. Tak brzký termín je pro týmy hrozný. V kádru pro přípravu máme hráčů dost, ale ne všichni mají registračky. Nevíme, jestli se osvědčí," připomíná časný start ostrého zápasu kapitán Malata.

Po předkole čeká na Rosice Pelhřimov. Sestava už se bude víc podobat očekávané mistrovské. „Minule hráli hlavně kluci ze širšího kádru. Třeba Blansko nemělo ani nikoho na střídačce. Teď se nám několik kluků vrátí z dovolené, tým se zase zkvalitní," vyhlížel Čejka nedělní duel.

Právě klubový ředitel díky své trenérské licenci momentálně zaštiťuje funkci hlavního kouče. O přípravu na zápasy a tréninky se však dělí Čuhel s asistentem Pavlem Fukanem.

Jejich svěřenci se do divize těší. „Zase si uděláme z fotbalu radost. Bude to lepší než vyhrát jednou za půl roku," usmál se rosický kapitán.