Jeho svěřenci ve středu v přípravě remizovali se slovenskou Trnavou 1:1. Většina zahajovací jedenáctky vydržela na hřišti do konce utkání a v podobném duchu bude Zbrojovka pokračovat. „Bylo tam pár okének, která mi trošku vadí. Sehrávání nastává v některých věcech, v jiných momentech se pleteme. Co chceme, není ještě zautomatizované, ale od toho máme následující práci," doplnil trenér.

V sobotu se Brňané střetnou hodinu po poledni v areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem s druholigovou Opavou, pak zamíří do Turecka. „Počítáme se všemi hráči, které máme k dispozici," nastínil brněnský stratég.

Proti Trnavě šetřil například Franciho Litsingiho, Musefia Ashiru si zase vyřizoval vízum. Stále počítá i s Michalem Škodou, kolem něhož krouží německé Aue či belgický Gent. „Nic na stole není, takže to ani neřešíme," opáčil Habanec.

Znojmo ve středu proti slovenské Skalici zakončilo program skupiny C zimní Tipsport ligy a prohrálo 0:3. V tabulce skončilo za třetí Zbrojovkou až poslední s bilancí tři proher a skóre 2:10. „Mrzí mě to. Když jsem viděl první dva zápasy s Jihlavou a Trnavou, myslel jsem, že se popereme o postup do semifinále Tipsport ligy, ale realita byla úplně jiná," posteskl znojemský trenér Radim Kučera.

Nedostatky vidí především v defenzivě. „Dostáváme strašně moc laciných gólů a v útoku se nadřeme. Pokud to nezlepšíme, čeká nás těžké jaro, s tím ve druhé lize neuspějeme. Někteří hráči mají ve výkonech velké křivky. Doufám, že na tom společně zapracujeme," uvažoval.

Na zkoušce si nechává brankáře Martina Štěpanovského a hlavně čeká na uzdravení marodů Stijepa Njireho, Oleksiye Cheredy, Michala Holuba či Davida Štrombacha. „Uvidíme, jak se bude vyvíjet stav zraněných, možná nějaká změna v kádru nastane, možná ne. Vždycky máme otevřená dvířka," pronesl Kučera.