Jedenadvacetiletý záložník si v přípravě vydobyl místo v základní sestavě a formu si chce přenést také do nejvyšší soutěže. „Myslím, že na tréninku to není špatné, ale na to se nikdo nekouká. Už jsem stoprocentně připravený a doufám, že na přípravu navážu v lize,“ přál si.

Zbrojovka na hřišti Bohemians 1905 prohrála 0:1 gólem z penalty, v ofenzivní fázi toho však příliš nepředvedla. „Vyloženou šanci nebo zajímavé střely jsme neměli. Věřím, že doma budeme lepší. Máme dobrou přechodovou fázi, jenže od vápna nám to nefungovalo. Musíme asi zachovat chladnou hlavu,“ uvažoval Kratochvíl.

Fanoušci na brněnském Olympijském festivalu i přes prohru českého hokejového týmu nad ruským neztráceli dobrou náladu.
Fanoušci marně hnali hokejisty do finále, biatlonisté je dlouho drželi v napětí

Jenže na stadion v Srbské ulici míří těžký kalibr, druhý celek tabulky. Sigma navíc minulém kole remizovala s plzeňským lídrem 0:0. „Všichni vědí, jak Olomouc hraje. Když přehrává doma Plzeň, je to známka, že tam všechno funguje. Půjde o strašně těžký zápas, ale potřebujeme sbírat body a uděláme pro ně maximum. Sice tohle říká každý, ale u nás to platí dvojnásob, když v minulém kole vyhrály Jihlava i Karviná,“ zmínil záložník kluby, které stejně jako čtrnáctá Zbrojovka bojují o udržení.