Na trávníku brněnské Sparty v Komárově se po omluvenkách ze zdravotních důvodů na poslední chvíli tentokrát sešlo pět mužstev, která si to mezi sebou rozdala nejférovějším způsobem – v jedné skupině každý s každým. Celek KBC Global Services vyhrál všechny čtyři duely se skóre 21:3. „Důležité bylo vždycky dát první gól, paradoxně jsme ho však s těmi slabšími soupeři dostali, protože jsme je zlehka podcenili. Jako tým spolu hráváme delší dobu, tady jsme ale byli poprvé v této sestavě, kdy se známe, měli jsme i brankáře konečně, takže dobré,“ těšilo Vaňorka.

Kapitán týmu KBC.
Kapitán KBC Global Services: Jsme super tým, ale každý fandíme někomu jinému

Pro stříbrné medaile si došel výběr Poclain Hydraulics, který prohrál pouze s vítězným celkem 0:6. „Víceméně spolu nehrajeme, což bylo vidět v prvním zápase, že nejsme úplně sehraní, každý běhal někde různě, ale myslím, že nakonec jsme to odehráli slušně až na ten jeden zápas, kdy jsme dostali na zadek,“ usmál se Martin Railich z týmu Poclain.

Druhé místo se spoluhráči bere. „Po druhém kole nám odjel nejlepší hráč a říkali jsme si, zda dopadne aspoň třetí místo, že by to bylo dobré. Nakonec jsme druzí, takže jsme spokojení,“ řekl Railich.

Třetí příčku vybojoval celek SAKO Brno, byť před turnajem neskrýval vyšší ambice. „Chtěli jsme víc, ale třetí místo je pro nás v rámci možností dobré, jsme spokojení. Musíme trénovat, nejde turnaj odehrát lépe, když není fyzička a moc neběháme, docházely nám síly a ke konci už nebyly vůbec,“ přiznal kapitán mužstva Martin Motyčka

Ten už vyhlíží další ročník. „Přihlásíme se zase, stoprocentně jsme rádi, že si tady zahrajeme a je tu sranda,“ doplnil.

Kapitán týmu SAKO Brno Martin Motyčka
Letos to chceme napravit a postoupit, hlásí kapitán SAKO Brno

Těsně pod stupni vítězů skončil výběr Kyocera AVX. „Krásné čtvrté místo, jen nebudeme říkat z kolika,“ usmál se kapitán mužstva Vojtěch Esterka. „Zahráli jsme si dobře, je to pěkná stmelovačka. Na turnaji jsme se ještě trochu poznávali, někdo zaskočil na poslední chvíli,“ doplnil.

Ve výkonech týmu viděl postupné zlepšování. „Někdo ještě hraje fotbal závodně, někdo za staré pány, ale v týmu jsme se potkali poprvé, takže první zápas byla poznávačka, pak už to trochu šlo. Kdyby bylo štěstíčko poslední dvě utkání, tak to tam určitě padne a dopadneme lépe. Příští rok natrénujeme, dojdeme znovu a budeme určitě lepší,“ slíbil Esterka.

Výsledkovou listinu uzavřel celek DAIKIN Device Czech republic, který ovšem oproti minulé účasti předvedl výrazně lepší vystoupení. „Měli jsme jiný kádr než minule a určitě to bylo lepší. Ještě trochu sestavu obměníme, teď máme projekty, kvůli kterým se nemohli někteří účastnit,“ popsal kapitán mužstva Martin Řezníček.

Martin Řezníček.
Chceme si s kolegy užít skvělý den, vyhlíží turnaj kapitán týmu DAIKIN

Zlepšit musí se svými spoluhráči především defenzivu. „Trochu nás mrzí, že jsme dostali hloupé góly, protože jsme hráli lépe než minule, ale to se někdy stává, takový je sport. Určitě to nebylo špatné a těšíme se na příští ročník, turnaj je super,“ sdělil Řezníček.

Bohaté občerstvení pro účastníky turnaje přichystal Restaurant Slunečnice z Modřic.

Vítězství oslavíme třeba společnou snídání, uvažuje kapitán Vaňorek

Mohou se už těšit na účast v krajském kole 4. ročníku Zaměstnanecké ligy Deníku, postup si hráči týmu KBC Global Services zajistili vítězstvím v okresním kole v Brně. „Po minulé zkušenosti s krajským kolem v Olomouci si myslím, že kdybychom tam jeli v takové sestavě jako v Brně, postoupíme na republiku,“ uvažoval kapitán týmu Tomáš Vaňorek.

Je složité vybrat ve společnosti KBC Global Services kvalitní fotbalisty?

Už nás je dvanáct set nebo třináct set, v Brně je z čeho vybírat. Ale minulé semifinálové kolo už byla jinačí úroveň, zhruba I. A třída až divize nebo futsalisté. Ten rozdíl už je cítit.

Stíháte společně trénovat?

Každý z nás trénuje ve svém klubu, někteří už ani nejsou aktivní hráči. Celkově máme tým postavený na tom, že není jen o fotbale, ale i o partě, sedneme si i na nějaká pivko. (úsměv)

Do tohoto konceptu vám zapadá Zaměstnanecká liga Deníku?

Je super, protože není jen o fotbale. Jde nám o radost ze hry a zároveň mít dobrý mančaft, jsme kámoši, chemie funguje a prostě nás to baví. Myslím, že o tom jakýkoli sport je.

Stihnete po turnaji oslavu?

Uvidíme, zda se domluvíme v příštím týdnu, určitě to nějakým způsobem oslavíme. Možná snídaní a pak půjdeme do práce, nemusí to být jen večerní posezení. (úsměv)

Logo Zaměstnanecké ligy Deníku.
Největší zážitek? Rozlučka Švanciho za Lužánkami, říká kapitán týmu Kyocera

Výsledky Zaměstnanecké ligy Deníku v Brně:
POCLAIN – DAIKIN 3:0, KYOCERA – KBC 2:4, POCLAIN – KBC 0:6, DAIKIN – KYOCERA 0:2, DAIKIN – KBC 1:6, POCLAIN – KYOCERA 1:1, POCLAIN – SAKO 4:3, DAIKIN – SAKO 1:4, KYOCERA – SAKO 1:2, KBC – SAKO 5:0.
Pořadí:
1. KBC Global Services, 2. POCLAIN Hydraulics, 3. SAKO Brno, 4. KYOCERA AVX Components, 5. DAIKIN Device Czech republic.