Zbrojovka tak přišla o zbraň, která v součtu podzimu s jarem udeřila patnáctkrát. Jak velká rána to může být pro tým, který devět kol před koncem soutěže má na jedenácté pozici pouze šestibodový náskok před předposlední Jihlavou? „Ztráta to pro nás určitě je, jde o výjimečného fotbalistu, který dokáže rozhodovat zápasy, takže to teď za něj musejí vzít jiní a chytit se příležitosti, když půjdou na hřiště,“ nabádal brněnský obránce Tomáš Jablonský.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK

KABINA MU TO PŘEJE

Zahraniční angažmá ovšem Škodovi přeje. „Norská liga pro něj určitě bude dobrá zkušenost, přejeme mu to celá kabina. Hlavně, aby střílel góly, bavilo ho to a byl zdravý,“ dodal zadák, který už nastoupí po doléčení obražené paty.

Do základní sestavy se místo Škody může procpat nadějný Jakub Přichystal, nebo konžský záložník Franci Litisngi, jenž zatím nepřevedl své maximum. Jako jasná varianta na post pod hrotovým útočníkem Jakubem Řezníčkem se však nabízí ukrajinský forvard Boris Tašči.

Stejný typ hráče, který na hostování z VfB Stuttgart přišel už s předstihem jako možná alternativa při odchodu Škody. „Oba nastupují na pozici podhrotového útočníka, takže naše hra se závratně nezmění. Jen potřebujeme střílet góly a začít vyhrávat, pak budeme všichni ve Zbrojovce spokojení,“ pravil Jablonský.

DEBATA SE ŠÉFEM

Brněnský celek v lize třikrát v řadě uhrál jen bezbrankovou remízu a neúspěšné období vyvrcholilo v neděli, kdy ve čtvrtfinále Mol Cupu podlehl 1:2 v Opavě. „Zápas měl v kabině dohru. Vedení to nemohlo nechat tak, že se vypadlo a jede se dál. Nám všem vadil přístup k zápasu, v němž chtěl soupeř vyhrát víc než my. Se šéfem jsme tak směrem k mančaftu měli debatu, jejíž podobu si necháme pro sebe,“ pronesl brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Co si z ní hráči odnesli, předvedou v sobotu od pěti hodin odpoledne, kdy na stadionu v Srbské ulici přivítají pražskou Duklu. „Tým je odhodlaný předvést radikálně odlišný výkon než v Opavě. Uděláme vše pro to, abychom Duklu porazili. Bod je málo,“ dodal kouč.

Devátá Dukla na jaře obdržela jen dvě branky a prohrála pouze se Spartou. „Brněnská silná stránka je velmi rychlá ofenziva a zkušenost v podobě Zavadila a Poláka, mají v nich silné zbraně, které budou chtít využít,“ odtušil trenér Pražanů Jaroslav Hynek.