Už tři utkání v řadě fotbalisté Zbrojovky nevydolovali v nejvyšší české soutěži bod. A co víc, nevstřelili ani gól. Ono to ani dost dobře nejde, když v nich vyslali v průměru jedinou přímou střelu na bránu.

O prolomení nepříznivé bilance se Brňané pokusí v posledním domácím střetnutí podzimu, v němž v neděli od pěti hodin odpoledne přivítají Příbram. „V těch zápasech jsme měli možnosti, abychom se o střelbu pokusili častěji. Pracujeme na zlepšení na tréninku, zatím se nám to nedaří přenést do utkání," uznal brněnský trenér Petr Čuhel.

Na ofenzivní hře Zbrojovky se projevuje absence útočníků. Zranění dlouhodobě vyřadilo kapitána Švancaru a Halašku, proti Spartě nemohl hrát Jurdík a trest za čtyři žluté karty zase nepustí proti Příbrami robustního Škodu. „Málo střel souvisí se způsobem naší hry. V předchozích zápasech jsme si šance vypracovali, teď se do nich nedostáváme. Chybí nám aktivita, ze stran nechodí míče před bránu," vysvětluje Čuhel.

Větší podporu očekává především od středové řady. „Někdy si hru zbytečně komplikujeme, jindy se zase projevují nedostatečné individuální schopnosti hráčů. Když nám scházejí útočníci, musejí na sebe vzít zodpovědnost ostatní, nesmíme hrát alibisticky jako v prvním poločase s Duklou nebo na Spartě," zlobil se brněnský kouč.

Předposlední tým

V neděli se desátá Zbrojovka postaví předposlednímu mužstvu tabulky, jenže bez zlepšení v ofenzivě neuspěje. „Je to i na nás záložnících. Doposud nám chyběla přímočarost ve hře dopředu, nedostali jsme se k centrům ze stran, střelám. To musíme předvést v duelu s Příbramí, protože bez střel gól nedáme," pokyvoval hlavou brněnský záložník Milan Lutonský.

Jihomoravané sází v ofenzivě hlavně na kreativitu tvůrce hry Pavla Zavadila, jenže soupeři už si na něj dávají větší pozor. „Není to jen o jednom hráči, přidat se musejí taky ostatní, ovšem v posledních zápasech Pavla málo využíváme. Jestliže chceme uspět, v útočné fázi se musíme hodně zlepšit," zdůraznil Čuhel.

Na stadionu v Srbské ulici se v neděli setkají dva celky, které potřebují před zimní přestávkou zabrat. Zbrojovka prohrála tři poslední duely, Příbram se třikrát vracela bez bodu z venkovních hřišť.

Naposledy prohrála v Olomouci vysoko 1:6. „Poslední výjezd na Moravu se nám nepovedl, ale před cestou do Brna nás to nestraší. Jestli jsou hráči profíci, z takových věcí se musejí oklepat. Mrzí nás zahazování gólových šancí," pronesl příbramský stratég Karol Marko.

Zbrojovku může strašit, že s Příbramí v posledních třech prvoligových soubojích prohrála a nedala jí gól už 228 minut. „Pro nás jde o důležité utkání, které ovlivní spokojenost s podzimem. Potřebujeme vyhrát, ale bude to těžké. Umístění v tabulce neodpovídá síle příbramského kádru," dodal Čuhel, který Středočechy před čtyřmi lety trénoval.

Akce Zbrojovky:

STO LET ZBROJOVKY

Klub spustil nové internetové stránky Naše Zbrojovka, které věnuje stému výročí připadají-címu na leden 2013. Na stránkách zveřejní příběhy fanoušků spojené s klubem. K textu přiložte fotografii a pošlete na e-mail nasezbrojovka@fczbrno.cz. Vzhledem k připravované veřejné výstavě či tvorbě publikace na stejnou adresu zasílejte také zajímavé historické fotografie, dokumenty, odznaky či jiné relikvie.

NAŠE ZBROJOVKA DĚTEM

Klub ve spolupráci s dětskou nemocnicí v Černých Polích a s nadačním fondem Modrý hroch rozjíždí charitativní akci Naše Zbrojovka dětem pro pacienty z dětské nemocnice a dětské domovy na jižní Moravě. „Pokud můžete, přineste na zápas s Příbramí hračku, knížku, plyšáka, stavebnici či pastelky. Cokoliv, co potěší děti, které nemohou trávit Vánoce u tepla rodinného krbu," zní ze Zbrojovky.

SLEVA PRO FANDY KOMETY

Fanoušci, kteří si na hokejovém utkání Komety s Litvínovem zakoupili vstupenku, dostanou po jejím předložení slevu padesát procent na duel s Příbramí. Totéž platí i pro majitele permanentky nebo klubové karty na Kometu.

DRUHÉ PIVO ZDARMA

Také na zápas s Příbramí dodal Pivovar Gambrinus klubu celkem 3000 voucherů, za něž fanoušci dostanou druhé pivo zdarma. Prvních 500 návštěvníků uplatní voucher na stadionu a dalších 2500 ve vybraných hospodách.