Pětadvacetiletý stoper si to po zimním příchodu z Jihlavy namířil rovnou do základní sestavy brněnského celku, jenže na Letné zahrál rukou a kvůli červené kartě nenastoupí v sobotní domácí bitvě s Mladou Boleslaví, která začíná ve tři hodiny odpoledne. „Pravidla jsou samozřejmě napsaná, ale pak záleží, k čemu se lidé přikloní. Když jsme se na situaci ptali, půlka lidí řekla, že mohla být žlutá karta, další experti mluvili opačně,“ líčil brněnský kouč Roman Pivarník.

Vyloučení označil za přísné a Zbrojovka podala na disciplinární komisi protest, leč neuspěla. „Přitom v pohárovém utkání na Slavii jsem viděl jiný souboj, kdy šel hráč sám na kasu a měl balon na zemi, ale obránce dostal jen žlutou kartu,“ podotkl trenér Zbrojovky.

Místo Kryštůfka tak patrně nastoupí litevský reprezentant Tadas Kijanskas, který na jaře ještě nehrál. „Dobře trénuje, absolvoval celou přípravu,“ připomněl Pivarník.Pro zvětšení klikněte.

Po úvodní jarní prohře 0:1 na hřišti Bohemians 1905 vypadl z obranné čtveřice Lukáš Vraštil, místo něj se chytil Milan Lutonský. Defenzivu s ním tvořili doma s Olomoucí i na hřišti Sparty Kryštůfek, Petr Pavlík a Ondřej Sukup. Teď dojde k další změně. „Kluci, kteří nehrají, jsou dost kvalitní. Jsme vyrovnaní v obraně i celém týmu. Věřím, že kdo nastoupí, zapadne tak, jako by hrál Lukáš,“ uvažoval Sukup.

„Myslím si, že to byla přísná červená karta,“ přidal pohled na vyloučení.

Zbrojovka v posledních dvou kolech získala čtyři body s mužstvy z horních pater tabulky, dnes je musí urvat proti čtrnáctému celku. „Výsledky nás povzbudily, ale teprve teď to začíná. Hrajeme o šest bodů a už se nemůžeme dívat, co bylo,“ podotkl Sukup.

Brňané doma potřebují uspět, protože mužstva okolo ní až nečekaně bodují. Vždyť po podzimu poslední Jihlava včera porazila Duklu 3:1, na jaře i počtvrté vyhrála a poskočila na devátou pozici. Zbrojovka je rázem třináctá. „Samozřejmě asi nikdo nečekal, že to tak bude, hodně mě překvapila Jihlava, jak do toho vlétla. Proto musíme hrát stejně a dělat body. Boleslav chceme porazit, aby se ještě víc namočila,“ nabádal brněnský krajní obránce.

Středočeši prohráli všechny tři jarní duely a podruhé je povede nový kouč Jozef Weber. „Je důležité, abychom s týmy ze spodku tabulky bodovali. Musíme se semknout,“ burcoval na klubovém webu mladoboleslavský záložník Adam Jánoš.