Jedno velké rozhodnutí udělal brněnský kouč Richard Dostálek už před zahájením středečního utkání. Na lavičce nechal řadu stabilních opor a obměněná sestava na jihu Čech od úvodu nestíhala. „Rozhodli jsme se tak, protože v tréninku nám hráči dokazovali, že mají chuť utkání zvládnout. Jde to za mnou, výkon nás mrzí,“ hlesl po zápase pro klubový web Dostálek.

Domácí se po trefě Tomáše Zajíce dostali do vedení už po devatenácti minutách, ani to však Zbrojovku nenakoplo.

Těsně před poločasem se tak Zajíc prosadil podruhé, v nastavení druhého poločasu už jen na konečných 1:2 korigoval Josef Divíšek. „Z výsledku i předvedené hry jsme zklamaní. První poločas nám nevyšel, nevstoupili jsme do něj dobře. Soupeř nás dostal pod tlak, z čehož jsme se nedokázali vymanit. Po pauze jsme se s tím snažili něco udělat, ale průběh utkání hrál proti nám,“ mrzelo Dostálka.

Rázný nástup

I vyškovské naděje vyhasly už v prvním poločase. A to dost razantně. Slavia už po dvaadvaceti minutách vedla 3:0, hostující celek žádné větší drama vykřesat nedokázal.

Ve druhé půli inkasoval Vyškov ještě jednou a s velkým favoritem padl 0:4. „Přál jsem Vyškovu, aby měl dobrou podporu. Jeho fanoušci jsou neskuteční, přijelo jich opravdu hodně. I s hráči si to podle mě užili. Ale tady v Edenu je to těžké,“ hodnotil dvougólový slávistický střelec Václav Jurečka.

Čtvrtfinále MOL Cupu
České Budějovice – Zbrojovka Brno 2:1
Branky: 19. a 43. Zajíc – 90. Divíšek. Rozhodčí: Hocek – Ratajová, L. Matoušek. ŽK: Hrabina (Brno).
Brno: Hrubý – Hrabina, Hlavica (56. Texl), Štěrba, Divíšek – Endl – Matejov (56. Granečný), Falta, Pachlopník (82. Koželuh), Nečas (56. Ševčík) – Rogožan (56. Řezníček).
Slavia Praha – Vyškov 4:0
Branky: 12. Lingr, 19. a 62. Jurečka, 22. M. Jurásek. Rozhodčí: Starý – Nádvorník, Kubr. ŽK: M. Jurásek – Alegue, Dweh.Vyškov: Kinský – Ilko, Němeček (46. Vintr), Srubek (46. Matys), Dwen, Fulnek – Souaré (69. Jambor), Štěpánek (C) – Lacík (79. Klesa), Alegue – Kanakimana (69. Bayo).
Liberec – Sparta Praha 2:3 po penaltách
Slovácko – Bohemians Praha 1:2