Do Brna dorazí například bývalý španělský reprezentant Andoni Goikoetxea či někdejší francouzský obránce Frédéric Déhu. „Ať už přijede jakákoliv sestava, je to pořád Barcelona a jsme pyšní, že se nám podařilo ji přilákat,“ těší Švancaru.
Šance vidět bývalé opory katalánského giganta láká i brněnské fanoušky. „Jasně, že se chystám. Pro fanouška jakéhokoliv fotbalu to může být skvělý zážitek a podívaná. Chci vzít i přítelkyni, zde je ale účast mnohem víc nejistá,“ směje se fanoušek Martin Lošťák.

Se španělským celkem se utká v základní skupině A také brněnská Zbrojovka. „Že přijede Barcelona? Tak to mi Švanci ani neříkal… Myslel jsem, že jediné legendy budou na turnaji on a Luďa Zelenka,“ vtipkuje bývalý brněnský záložník Richard Dostálek. „Barcelona patřila z mého pohledu mezi sympatičtější kluby. Rozhodně jsem ji fandil víc než jejímu odvěkému rivalovi Realu Madrid,“ dodává vážněji.

Do Brna dorazí Barcelona v pátek. „Žádné zvláštní požadavky tým neměl, hráčům dopřejeme luxusní autobus v klubovém provedení Barcelony, který je ze Slovenska a Luďa Zelenka ho zařídil. Chceme si je trochu rozmazlit, aby se cítili dobře,“ přibližuje Švancara.

Brno a Barcelona si to rozdají deset minut před jednou odpoledne ve vzájemném souboji na šestnáct minut. „Klukům z Barcelony není tolik, jsou mladí, může to být opravdu slušná úroveň. Určitě je chci porazit, je to výzva i čest. Čekám, techniku, fotbal, žádné skluzy,“ vyhlíží Švancara.

Hlava turnaje netají touhu po triumfu. „Máme nejvyšší ambice. Jsem hrdý na naši novou zbrojováckou starou gardu. Je to náš první turnaj a chceme určitě pokračovat dál,“ hlásí.

Vstupenky na Souboj legend jsou stále k dispozici v prodejně Top4Football v Bubeníčkově ulici 13. „Budou i na místě, fanoušci se nemusí bát,“ doplňuje Švancara.

Výběr osobností z týmů Souboje legendSKUPINA A
Barcelona: Andoni Goikoetxea, Haruna Babangida, Frédéric Déhu, Javier Delgado. Sparta Praha: Jiří Jarošík, Vratislav Lokvenc, Jaromír Blažek, Tomáš Jun. Ostrava: Marek Jankulovski, Václav Svěrkoš, René Bolf, Tomáš Galásek. Liberec: Jiří Štajner, Luděk Zelenka, Ladislav Maier. Zbrojovka: Petr Švancara, Milan Pacanda, Richard Dostálek, Jan Maroši.
SKUPINA B
Olomouc: Tomáš Ujfaluši, David Kobylík, Oldřich Machala. Slovácko: Vladimír Malár, Jiří Kowalík, Tomáš Polách. Slavia Praha: Ivo Ulich, Lukáš Došek, Martin Hyský. Bohemians Praha: Radek Sňozík, Lukáš Hartig, Marek Nikl. Slovan Bratislava: Pavol Sedlák, Szilárd Németh, Vladimír Kinder.