Dva naprosto rozdílné poločasy převedli na Srbské fotbalisté Zbrojovky proti Karviné. Jen díky zákrokům gólmana Martina Doležala a nepřesné mušce střelců třetího celku druholigové tabulky po prvním poločase prohrávali pouze 0:1.

Po přestávce ovšem na trávníku dominovali a čtyřmi brankami Karvinou jasně přejeli. „Předvedli jsme dva poločasy jako den a noc. O přestávce jsem v kabině zvýšil hlas jak ještě nikdy a upozornil hráče, že takhle se fotbal nedá hrát. Fanoušci se přišli podívat na vítězství a hlavně na bojovnost, která nám chyběla. Ve druhé půli přinesl oživení Sedláček, který hned po pěkné akci skóroval, soupeř nedal gólovku a z následného trestňáku se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Koloušek na sebe vzal zodpovědnost a vstřelil druhou branku, pak si kluci začali věřit a po vyloučení karvinského hráče už jsme si tři body pohlídali,“ uvedl po utkání domácí kouč Róbert Kafka.

V prvním poločase nestíhal především pravý kraj domácí obrany, kde se pohyboval David Pašek. Aktivitou hýřili v karvinském dresu Presl s Mišinským, kteří defenzivě Zbrojovky zatápěli. Až ve 26. minutě však potrestal propustnost brněnské obrany Mišinský, který postupoval sám a z hranice vápna propálil Doležala. Vzápětí mohl zvýšit Presl, příležitost měl také Miloslavljev, ale ani jeden skóre nezměnil.

Na straně Zbrojovky se v šancích ocitli Doležal a střílející Koloušek, jenže jejich snahu zhatily zákroky gólmana Palečka. I když si Karviná vypracovala snad pět samostatných úniků, potrestala Zbrojovku v prvním poločase jen jednou.

Parádní druhá půle

Možná vlastní uvědomění hrozícího debaklu, nebo důrazný pohovor v kabině poslal po přestávce na trávník jinou Zbrojovku. Už po čtyřech minutách Švancara ideálně načasoval přihrávku na střídajícího Sedláčka, který srovnal. Hned vzápětí pelášil sám na karvinskou branku Doležal, ale trefil pouze padajícího gólmana Palečka.

Po hodině hry se rozběhli hosté opět do otevřené brněnské defenzivy, jenže Mišinský ve stoprocentní příležitosti nepochopitelně přestřelil. Festival vyložených šancí pokračoval v 65. minutě, kdy Koloušek na zadní tyči našel zcela osamoceného Švancaru, a ten nechal vyniknout Palečka.

O tři minuty později šla Karviná do deseti, když Doležal doháněl už ztracený balon, ale nechtěně mu na hranici pokutového území brnkl o nohy Mráz a šel pod sprchy. Následný přímý kop zakroutil přesně k levé tyči Koloušek. A proměna Zbrojovky pokračovala v 72. minutě, když v pokutovém území napálil balon Hromek a zvýšil na 3:1.

Čtvrtou branku před necelou tisícovkou diváků na Srbské vstřelil domácí kapitán Švancara, jenž si narazil míč s Kolouškem a pohodlně skóroval. Tentýž fotbalista mohl ještě zvýšit, ale jeho lob v poklidu kryl brankář Paleček. „Takhle se prezentovat jako ve druhém poločase? To se nemůže profesionálním fotbalistům stát, aby tak ledabyle přišli o tři body. Po první půli jsme byli na koni, Brno naopak dole. Výhru jsme jim usnadnili, protože si naši hráči mysleli, že se Brno porazí samo. Nebyli jsme důrazní a kompaktní, rychlý gól s námi zatřepal, Zbrojovka se chytla a zápas začala postupně otáčet,“ zlobil se karvinský kouč Karel Kula.

15. kolo druhé fotbalové ligy:

Brno – Karviná 4:1 (0:1)
Branky: 49. Sedláček, 70. Koloušek, 72. Hromek, 85. Švancara – 26. Mišinský. Rozhodčí: Bílek – Jiřík, Pilný. ŽK: Tomeček, Švancara, Zbožínek – Ciku, Presl. ČK: 68. Mráz (Karviná). Diváci: 935.
Brno: Doležal – Pašek, Král (46. Sedláček), Zbožínek, R. Buchta – Hromek, Simerský, Koloušek (89. Fall), Tomeček – Doležal II (81. Šamánek), Švancara. Trenér: Kafka.
Karviná: Paleček – Hrtánek (84. Ficek), Bolf, Mráz, Hoffmann – Ciku, Jursa, Gonda (70. Motyčka), Milosavljev – Mišinský, Presl (77. Bartošák). Trenér: Kula.