Na pondělním úvodním dopoledním tréninku postrádal nové hráče, hlásili se mu pouze navrátilci z hostování v druholigovém Frýdku-Místku David Gáč s Jakubem Přichystalem a trojice z dorostu Tomáš Chyla, Dan Jambor a Dominik Kříž. „Dorost hrál na špičce ligy. Jsou tam šikovní hráči, kteří možná mají kariéru před sebou. Uvidíme, kdo z nich se dokáže prosadit,“ podotkl Pivarník.

Z kádru, který skončil na posledním šestnáctém místě nejvyšší soutěže, scházeli čtyři hráči. Obránci Tadasu Kijanskasovi klub neprodloužil smlouvu, stejně jako nepočítá s dalšími službami útočníka Konstantina Bazeljuka. Naopak o záložníky Rafaela Acostu a Miloše Kratochvíla Zbrojovka stála, jenže oba po skončení hostování oslovili prvoligoví zájemci.

Líšeň (v bílém) v domácím duelu vyzvala Hlučín. Na snímku Reteno (Líšeň) a Žižka (Hlučín).
Kouč Machálek dovedl Líšeň k nejlepšímu umístění. V Brně zůstává

Kratochvíl už přestoupil do Jablonce. „Nevěděl jsem, co se mnou po sezoně bude, a nakonec jdu do třetího týmu ligy, který má jistou skupinu Evropské ligy. Je to pro mé významný krok v kariéře,“ radoval se dvaadvacetiletý Kratochvíl.

Harmonogram přípravy Zbrojovky Brno
Sobota 16. června, 13,00: Trnava – Zbrojovka (Jaslovské Bohunice)
Středa 20. června, 16,30: Zbrojovka – Slovan Bratislava (Zastávka u Brna)
Sobota 23. června, 16.00: Lanžhot – Zbrojovka (Lanžhot)
Sobota 30. června, 16.00: Nitra – Zbrojovka (Nitra)
Sobota 7. července, 11.00: Zbrojovka – Skalica (Rakvice)
Sobota 14. července: Zbrojovka – Vyškov (hřiště a čas dle losu soutěže)
Sobota 21. července: zahájení Fortuna národní ligy

ZMĚNY V KÁDRU ZBROJOVKY
Příchody: David Gáč, Jakub Přichystal (oba návrat z hostování ve Frýdku-Místku), Tomáš Chyla, Dan Jambor, Dominik Kříž (všichni z dorostu)
Odchody: Miloš Kratochvíl (konec hostování z Plzně, přestup do Jablonce), Rafael Acosta, Konstantin Bazeljuk (oba konec hostování), Tadas Kijanskas (konec smlouvy)

Brněnský klub usilovně shání náhradu, což už spadá do kompetence nového sportovního manažera Tomáše Požára. „Jsme od začátku v kontaktu s trenérem a vedením klubu. Víme, jaké chceme pozice, máme konkrétní představy o hráčích, ale v období dovolených není jednoduché věci dořešit. Jednáme s hráči, kluby, agenty, tento měsíc se posuneme do konkrétních přestupů,“ prohlásil manažer.

Brněnský kouč požaduje nejlépe pět nových svěřenců. „Uvidíme, zda se nám to podaří. Minimum jsou tři hráči, potřebujeme je hlavně do ofenzivy. Pět bude ideální,“ sdělil Pivarník.

Manažer se zatím zaměřuje na fotbalisty prvoligových klubů. „Máme tam i nějaké hráče, kteří dominovali ve druhé lize. Zjišťujeme možnosti, co lze a nelze. V některých jednáních jsme blízko a věřím, že jde jen o otázku administrativy, abychom věci dotáhli,“ nastínil Požár.

Se startem příprav ostatních mužstev bude jasněji, kdo se například nevejde do kádrů týmu nejvyšší soutěže. Do druholigové destinace se však fotbalisté top kvality nehrnou. „Druhá liga je samozřejmě jeden z aspektů, který jednání ovlivňuje. Byť má Brno ambice rychle se vrátit z druhé ligy nahoru, není jednoduché oslovit hráče, kteří vnímají, že mají prvoligovou výkonnost. Záleží na formě jednání,“ doplnil Požár.

Vizualizace prodloužení tramvajové tratě do bohunického kampusu v Brně. Ilustrační foto.
Tramvaj do kampusu: stavba začne v únoru, denně tam dojíždí 40 tisíc cestujících