Do zápasu ještě nenasadil portugalského beka Francisca Gomese i Michala Škodu, oba doléčují zranění. Musefiu Ashiru se k týmu teprve připojí a Francis Koné po příletu z Afriky zůstal zatím jen na lavičce.

Hned gólový návrat pak po zranění v závěru podzimu zaznamenal slovenský krajní univerzál Martin Juhar. Minutu před koncem první půle odpověděl přesnou střelou k tyči na gólovou hlavičku Adama Fouska. „Na podzim jsem si natáhl přitahovací sval. Musel jsem si dát delší pauzu. Teď je to už v pohodě. Stihl jsem i individuální tréninky před přípravou. Za gól jsem rád,“ řekl Juhar, jenž vynechal poslední čtyři duely podzimu.

MLADÍCI NA HROTU

Místo Koného či Škody se v útoku prali mladíci Martin Zikl a Antonín Růsek, oba odehráli jeden poločas. První poločas hrál osmnáctiletý Zikl a v jedné ze šancí po chytrém zakončení těsně minul tyčku. „Celkově jsem s výkony obou spokojený. Jen byl trochu problém u Martin, protože nedostatečně reagoval na to, že soupeř hodně stláčí hru a nestartoval do volných prostorů,“ uvedl trenér Pivarník.

Výkon ve druhé půli se líbil padesátiletému slovenskému stratégovi víc. V 62. minutě proměnil s přehledem penaltu Miloš Kratochvíl a v závěru uspěl Růsek. „V první půlce jsme neměli tolik náběhů ani z druhé linie, stáli jsme a chtěli všechno do nohy. Poté jsme na to reagovali Růskem i třeba Kratochvílem,“ povídal kouč.Druhý zápas skupiny sehrají Brňané ve středu v jedenáct hodin dopoledne na VUT proti druholigovému Znojmu.

Zdroj: Twitter/FC Zbrojovka Brno

Osmnáctiletý Růsek ranou pod břevno skóroval hned v prvním duelu po návratu z hostování v druholigovém Znojmě. „Vyvinul jsem tlak na obránce a udělal chybu. Povedlo se mi to nějak potrestat. Branka mi jen pomůže. O pozici jsem se s trenérem ještě nebavil, ale je důležité mít nějakou herní praxi,“ prohlásil Růsek.

Zřejmě mezi ním a Ziklem se rozhodne, kdo z mladých forvardů zůstane v kádru pro jarní část. „Uvidíme, jak se situace vyvine dál. Pracujeme ještě na příchodu hrotového hráče,“ přiznal Pivarník.

Posila z Jihlavy Lukáš Kryštůfek odehrál celé utkání a zvládl jej podle Pivarníka dobře. Fanoušci se zřejmě brzy dočkají druhé ze čtyř plánovaných posil. „Jeden hráč má přijít tento týden, dva jsou taky na drobné cestě,“ dodal brněnský lodivod s tím, že půjde i o fotbalisty na hostování z předních českých klubů.

Druhý zápas skupiny C Tipsport ligy sehrají Brňané ve středu v jedenáct hodin dopoledne v areálu Vysokého učení technického proti Znojmu.

Zbrojovka Brno - Pardubice 3:1 (1:1)
Branky: 44. Juhar, 62. Kratochvíl (z pen.), 89. Růsek – 37. Fousek. ŽK: 21. Šejvl. Rozhodčí: Adámková - Dohnálek
 
Zbrojovka Brno:
1. poločas: Melichárek – Sedlák, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil – Polák – Juhar, Pilík, Krejčí, Fortes – Zikl
2. poločas: Halouska - Kryštůfek, Gáč, Kijanskas, Jovanović - Sedlák - Přichystal, Kratochvíl, Krejčí, Lutonský - Růsek.
 
Pardubice: Šmíd – Schumacher, Šejvl, Kopřiva, Fusek – Jeřábek – Fousek, Černý, Řezníček, Kovář – Rybička.