Na šestnáctou příčku se jeho svěřenci propadli po prohře 0:1 se Slováckem minulý týden. „Určitý efekt se dostavil, na hraně sestupových míst se však pohybujeme celou sezonu. Sice jsme v jednu chvíli odskočili, ale stále jsme nebyli v klidu. Nálada byla po minulém utkání hodně skleslá, protože jsme chtěli uspět a věděli jsme, že šance jsme si vytvořili,“ řekl kouč Zbrojovky.

I po pádu na dno Brňané neskládají zbraně a jsou odhodlaní se o záchranu poprat. „Kdybychom nebyli odhodlaní a nevěřili, nemá ani cenu hrát. Nálada v kabině je bojovná. Situaci máme ve vlastních rukách. Do špatné situace jsme se dostali sami a chceme z ní co nejrychleji pryč,“ pronesl brněnský obránce Petr Pavlík.

Zápas 25. kola. INFOGRAFIKA.Zdroj: DENÍKPříčina posledního místa je jasná. Zbrojovka už 490 minut marně čeká na vstřelení gólu. Navíc jediný hráč, který vstřelil víc než jednu branku, a to pět, je Michal Škoda. Trefil se však naposledy v listopadu proti Jihlavě. „Na tréninku často střílíme, klukům to tam padá. Nevím, proč se nám nedaří skórovat, kdybych věděl, změním to. Věřím, že nám pomůže nějaká šmudla a míč do branky protlačíme silou,“ zadoufal Pavlík.

V optimálním rozpoložení se nenachází ani Plzeň, která si zahrává se ziskem titulu. Na podzim suverénní tým se na jaře trápí, zvítězil totiž jen jednou a v čele má pětibodový náskok. „Čtyři zápasy jsme nevyhráli, takže pojedeme do Brna s tím, že chceme zvítězit,“ prohlásil na klubovém webu plzeňský záložník a brněnský rodák Tomáš Hořava.

I přesto zůstává favoritem duelu Viktoria. „Nedíváme se, jestli přijede Plzeň nebo někdo jiný. Jsme v těžké situaci a musíme se soustředit na sebe,“ dodal Pavlík.

Trenér Zbrojovky Brno Roman Pivarník.
Plzni přeju titul, říká brněnský trenér Pivarník