Na šestnáctou příčku se jeho svěřenci propadli po prohře 0:1 se Slováckem minulý týden. „Určitý efekt se dostavil, na hraně sestupových míst se však pohybujeme celou sezonu. Sice jsme v jednu chvíli odskočili, ale stále jsme nebyli v klidu. Nálada byla po minulém utkání hodně skleslá, protože jsme chtěli uspět a věděli jsme, že šance jsme si vytvořili,“ řekl kouč Zbrojovky.

I po pádu na dno Brňané neskládají zbraně a jsou odhodlaní se o záchranu poprat. „Kdybychom nebyli odhodlaní a nevěřili, nemá ani cenu hrát. Nálada v kabině je bojovná. Situaci máme ve vlastních rukách. Do špatné situace jsme se dostali sami a chceme z ní co nejrychleji pryč,“ pronesl brněnský obránce Petr Pavlík.

Zápas 25. kola. INFOGRAFIKA.Příčina posledního místa je jasná. Zbrojovka už 490 minut marně čeká na vstřelení gólu. Navíc jediný hráč, který vstřelil víc než jednu branku, a to pět, je Michal Škoda. Trefil se však naposledy v listopadu proti Jihlavě. „Na tréninku často střílíme, klukům to tam padá. Nevím, proč se nám nedaří skórovat, kdybych věděl, změním to. Věřím, že nám pomůže nějaká šmudla a míč do branky protlačíme silou,“ zadoufal Pavlík.

V optimálním rozpoložení se nenachází ani Plzeň, která si zahrává se ziskem titulu. Na podzim suverénní tým se na jaře trápí, zvítězil totiž jen jednou a v čele má pětibodový náskok. „Čtyři zápasy jsme nevyhráli, takže pojedeme do Brna s tím, že chceme zvítězit,“ prohlásil na klubovém webu plzeňský záložník a brněnský rodák Tomáš Hořava.

I přesto zůstává favoritem duelu Viktoria. „Nedíváme se, jestli přijede Plzeň nebo někdo jiný. Jsme v těžké situaci a musíme se soustředit na sebe,“ dodal Pavlík.