Kouč Zbrojovky Svatopluk Habanec prostřídal ve hře celkem devatenáct hráčů. Brněnský dres navlékli i třiadvacetiletý nizozemský záložník Alvin Fortes, stejně starý Fortesův krajan a útočník Irvingly van Eijma a jedenadvacetiletý slovenský křídelník Rajmund Mikuš, kteří na jihu Moravy absolvují testy.

Mezi tři tyče Zbrojovky se od první minuty postavil dvaadvacetiletý Pavel Halouska, který v bráně nahradil zraněného Dušana Melichárka doléčujícího trhlinu ve svalu. Míč ze sítě lovil pouze v závěru prvního poločasu, když jej přízemní střelou překonal útočník Róbert Gešnábel, který poslal hosty do vedení.

Vyrovnání se Brňané dočkali v úvodu druhé půle, když se záložník Milan Lutonský po levé straně probojoval před bránu soupeře, kde míč naservíroval volnému Matěji Jakůbkovi, který bez problému zakončil do odkryté brány.
Přes slibné šance na obou stranách se diváci v Brně dalších branek nedočkali a letní premiéra brněnského celku tak skončila remízou 1:1. K dalšímu utkání vyběhnou Jihomoravané už ve středu, kdy na hřišti v Rakvicích přivítají o půl dvanácté dopoledne slovenskou Trnavu.

Sestava Zbrojovky v 1. poločase: Halouska - Šural, Kijanskas, Vraštil, Jablonský - Krejčí, Polák, Pilík - Mikuš, Fortes, van Eijma

Sestava Zbrojovky ve 2. poločase: Halouska – Vintr, Pavlík, Buchta, Sedlák - Lutonský, Jakůbek, Janoušek - Růsek, Fortes, van Eijma

Branky: 53. Jakůbek – 41. Gešnábel

Žluté karty: 38. Záhumenský (ZMO)

Hráči na zkoušku: záložník Alvin Fortes (naposledy rezerva nizozemského Vitesse Arnhem), útočník Irvingly van Eijma (naposledy nizozemský Waalwijk), záložník Rajmund Mikuš (naposledy Nové Mesto nad Váhom)