Zbrojovka napravila výprask. V poháru porazila Slavii

Praha, Brno – Debakl 0:5 je zapomenutý. Chceme odčinit porážku, zpevnit obranu a chytnout se v boji o udržení první ligy. Takový vzkaz vyslali před středečním pohárovým zápasem prvoligoví fotbalisté Zbrojovky, kteří si o víkendu připsali vysoký debakl se Slováckem. A svůj slib splnili. V úvodním duelu čtvrtfinále porazili 1:0 pražskou Slavii a přiblížili se postupu do další fáze.

26.3.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Attila Racek

Těsné vítězství zařídil hostujícímu Brnu záložník Jan Šisler, který si v 63. minutě našel ve vápně centr Jiřího Skaláka a rozhodl. „Po prohře na Slovácku jsme přijížděli s nadějí, že se nám podaří spravit si reputaci a dostat se do větší herní pohody. Až další utkání ukáže, jestli jsme si zvedli sebevědomí. Ale aspoň jsme na jaře vstřelili druhý gól v soutěžním utkání," oddechl si brněnský trenér Václav Kotal.

Odveta mezi Zbrojovkou a Slavii se odehraje ve čtvrtek na jihu Moravy.

slavia praha – zbrojovka brno 0:1

Poločas: 0:0.
Branka: 63. Šisler.
ŽK: Škoda – Skalák, Janotka.
Diváci: 2542.

Sestavy
Slavia: Čontofalský – Dostál, Škoda, Smejkal, Ritchie – Gecov, Zmrhal (61. Lička) – Prošek (72. Juhar), Hrubý (72. Nitrianský), Vošahlík – Necid.
Brno: Hladký – Buchta, Schuster, Pernica, Keresteš – Malík (60. Janotka), Hyčka (80. Kunc), Zavadil, Šisler (88. Fischer), Markovič – Skalák.

Vejmelka vychytal Mladou Boleslav. Kometa po výhře 2:0 zase vévodí extralize

Mladá Boleslav, Brno – Celých 50 minut a 51 sekund. Tak dlouho se čekalo, než jeden z fantomů v brance povolí. V tomto čase vstřelil vítězný gól hokejistů brněnské Komety Hynek Zohorna, když překonal brankáře Brandona Maxwella. Brňané v šestnáctém kole extraligy zvítězili na ledě Mladé Boleslavi 2:0 a opět vedou tabulku, o skóre před Třincem.

Dobří holubi se vracejí. Martin Nečas míří zpět do Komety

Brno – Šest minut a 54 vteřin. Přesně takovou dobu odehrál brněnský útočník Martin Nečas v letošním ročníku NHL v dresu Caroliny Hurricanes a prozatím další minuty nepřidá. Vedení klubu totiž osmnáctiletému forvardovi a jeho agentovi oznámilo, že nyní pro něj nemá místo v sestavě.

Přehradu zamkl vedoucí lodní dopravy zlatým klíčem. Plavební sezona skončila

Brno /FOTOGALERIE/- Naposledy pro letošní rok se v neděli v podvečer svezli lidé na lodích brněnského dopravního podniku na Brněnské přehradě. Jednasedmdesátá plavební sezona skončila. Přehradu pro lodě symbolicky zamkli zlatým klíčem.

Jasno bylo už v poločase. Zbrojovka jede z Plzně bez bodu

Plzeň, Brno – Vyslechl si sice potlesk a skandování fanoušků, jenže ne z úst těch brněnských. Nového trenéra Zbrojovky Romana Pivarníka vřele přivítali příznivci Plzně, kterou ještě v minulé sezoně vedl. Návrat do známých míst se mu ale nepovedl. Brno v jedenáctém prvoligovém kole prohrálo na hřišti vedoucího týmu tabulky 0:3 a je dál předposlední. „Po fotbalové stránce se Plzni nemůžeme rovnat, ale chtěli jsme ji víc potrápit,“ posteskl si Pivarník.