Co bylo pro vás podstatné k podpisu ve Zbrojovce?

Určitě kvalita týmu a kvalitní trenér. I komunikace s klubem byla skvělá. Brno je krásné město i co se týče pozice. Chceme se ze čtrnáctého místa posunout do vyšších pater tabulky, což je pro mě také výzva. Navíc mám příležitost hrát. Ve Slavii se teď hodně na můj post nakupovalo, takže bych tolik prostoru neměl.

Měl jste v hlavě, že ještě zabojujete o místo ve Slavii na soustředění v Číně?

Do přípravy jsem šel s tím, že se chci co nejlíp připravit. Nic jsem neřešil a makal naplno. Pak mě nabídka z Brna velice potěšila a neváhal jsem.

Čtěte také: Zbrojovka získala posilu do obrany, ze Slavie přichází Jablonský

Koho znáte z týmu?

S Honzou Štohanzlem jsem hrával za Slavii. Hodně mi pomohl. Řekl mi, jak to tady chodí. Z mládežnických reprezentací znám Kubu Řezníčka. Ostatní pak od pohledu z ligy.

Máte Brno z podzimní části nasledované?

Zbrojovka měla podle mě velkou smůlu. Doma často remizovala v duelech, které měla vyhrané. Brno určitě nepatří na spodek tabulky. I proto jsem sem přišel, vím, že tam hrát nebude. Musíme vyhrávat doma a chytnout první dvě kola v Teplicích a doma s Libercem.

Po soustředění v Číně si oblečete proti Skalici víc vrstev oblečení než obvykle?

Bylo tam asi o nějakých třicet až čtyřicet stupňů víc, můj první trénink byl v minus deseti. (smích) Skok je vysoký, ale je to o zvyku. Na počasí nezáleží, jde o to, předvést všechno, co umím.

Čtěte také: Fenina trápí operované rameno, ve Zbrojovce zatím končí. Nechci být přítěž, říká